Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
TRT’nin yeni dizisi Vuslat’ın konusu nedir? İşte Vuslat oyuncu kadrosu…
TRT’nin yeni dizisi Vuslat’ın konusu nedir? İşte Vuslat oyuncu kadrosu…
Televizyonların vazgeçilmezi haline gelen 'imkansız aşk' teması bir kez daha ekranlara geliyor. Vuslat dizisinde birbirine aşık iki genç ve bu aşkın onların yollarına çıkardığı zorlukları izleyeceğiz. Başrole hayat veren yakışıklı oyuncu Kadir Doğulu "Dizide öncelikle Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı gibi imkansız aşkların hikayelerinden ilham alındı. Oynadığım karakter ise âşık olduğu andan itibaren kendini ve hayatı sorgulamaya başlıyor. Ancak bu aşk, Aziz konumundaki biri için birçok şeyden vazgeçmesini de gerektiriyor." açıklamasını yaparak diziden ipuçları vermeyi ihmak etmedi. İşte Vuslat dizisi hakkında merak edilen ayrıntılar...
Magazin 7 Ocak 2019 - 18:41

TRT’nin yeni dizisi Vuslat, 7 Ocak Pazartesi akşamı dizi severlerle buluşacak. Başrollerinde Kadir Doğulu ve Devrim Özkan’ın yer aldığı dizide Doğulu’nun hayat verdiği Aziz karakterinin yaşadığı zorluklar ve aşk yolculuğu ele alınacak. Vuslat dizisinin konusunu ve oyuncu kadrosunu haberimizden okuyabilirsiniz.

VUSLAT DİZİSİNİN OYUNCU KADROSU

Yapımcılığını A23 Medya'nın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Murat Onbul'un oturduğu, senaryosunu ise Betül Yağsağan kaleme aldığı Vuslat’ın başrollerini Kadir Doğulu, Devrim Özkan ve Mehmet Özgür'ün paylaştığı dizinin kadrosunda Ümit Kantarcılar, Pelin Uluksar, Baran Bölükbaşı, Serra Pirinç, Gamze Süner Atay, Erdem Akakçe, Özcan Varaylı, Şeyla Halis, Gözde Kaya gibi birbirinden önemli isimlerde yer alıyor.

VUSLAT DİZİSİNİN KONUSU

Almanya'da doğan ve 15 yaşında Türkiye'ye ailesi ile birlikte dönüş yapan Aziz karakterini canlandıracak olan Kadir Doğulu, rolü gereği otoriter, dikkatli, karizmatik, veliaht olarak aile şirketini yönetecek.

Vuslat, “İyi insan” olmak için çıkılan “aşk yolculuğu”nun serüvenleri üzerine kurgulanarak, tüm karakterlerin insana ait hallerini İbn-i Arabi'nin Satranc-ı Urefa oyunu ile anlatacak.

aziz

AZİZ: KADİR DOĞULU

Aziz, babası ve annesinin devleştirdiği holdingin başında tek yönetici olarak bulunmakta ve kendi dünyasında Tanrıcılık oyunu oynamaktadır. Feride'ye âşık olduğu andan itibaren kendini ve hayatı sorgulamaya başlar. Ancak Aziz konumundaki biri için vazgeçmesi gereken çok fazla şey vardır.

feride

FERİDE: DEVRİM ÖZKAN

Feride; babası, üvey annesi ve kardeşleri ile birlikte sakin bir hayat yaşamaktadır. Faik Süheyla ile birlikte açtığı terzi dükkanını çalıştırmakta ancak Hasibe'nin bitmez tükenmez istekleri ve çocukların masraflarına yetişememektedir. Feride babasına yardım etmek para için bir butikte çalışmaya başlar. Böylece baba kız evi geçindirmek için didinmektedir.

Feride bir gece Aziz'in işlediği ve bariz bir şekilde örtbas ettiği bir cinayetlere şahit olur. Polise şikâyet etmekte kararlıdır. Ancak Feride polise gideceği anda, kardeşi Fırat'ın da işin içinde olduğunu öğrenir. Aziz, tek başına savaşan bu kızı bir böcek gibi ezmeye yetecek kadar güçlüdür. Feride ise ne yapacağını bilmez bir halde.

Bu karışık süreçte Aziz, Feride'ye âşık olacak; Feride de Aziz'e ilgi duymasına rağmen gururu Aziz'e yaklaşmasına engel olacaktır. İki aşığın önce kendilerini aşmak gibi bir engeli vardır. Aşklarını kabullendikten sonra da bu aşkın imkansızlığı ile yüzyüze kalacaklardır.

Son güncelleme: 19:18 - 07.01.2019