Konuşulup, yorumlar yapılıyordu “Icardi bu sezon çok iyi değil” diye... Artık bunu biliyoruz, yürüse bile oyundan almaz onu Okan Buruk... Çünkü gol anını, hissini, topa ne zaman ve nasıl dokunuşlar yapacağını en iyi bilen isimlerden o... Yine çıktı sahneye, vurdu kafayı, attı golü...

Icardi'ye konfor ve iyi servis demek, daha çok gol atar anlamına da geliyor aynı zamanda...

Topa sahip olan Galatasaray, ilk devre farkı arttırabilirdi. Dikkatimi çeken tek olumsuzluk, savunmanın arkasına atılan ani toplarda tehlikeli olabilecek  pozisyonların oluşma ihtimalinin ortaya çıkmasıydı.

Ajax'ta oynarken “bu nasıl sihirli ayaklar, dünya yeni yıldızını izliyor” düşünceleri ile futbolseverlerin büyük hayranlığını kazanan Ziyech, izleyenleri mutlaka şaşırtıyordur. Chelsea’de duraklama dönemine giren Ziyech için Galatasaray büyük bir şans... Olmazsa, yazık olacak. Dün akşam ısrarla reklam panolarına yakın olan bölgede topla buluşmayı tercih etti. Uzak kaldı ceza sahasına...

İlk devre takımın iyileri içinde gözüken Zaha, ikinci yarı etkisini kaybetti.  Mertens’in yeri ayrı... Oyun zekası yaşı kaç olursa olsun ona yeter.

Maç uzun süre 1-0 giderse ister istemez hata yaparsak işimiz zora girer düşüncesi bilinç altında harekete geçer. Rakip ise her türlü riske girmeye hazırdır. Son 15 dakikaya girerken temkini elden bırakmayan bir Galatasaray izledik. Hatayspor’da sonuca etki edecek oyuncu sayısı fazla değil. Olsa  zorlanırdı ev sahibi.

İlk yarı oynadığı diri futbol dün akşam Galatasaray’a üç puanı getirdi. İkinci yarı oynanan futboldan Okan Buruk’un fazla mutlu olduğunu sanmıyorum.

Artık puan kaybetmenin telafisinin çok zor olacağı haftalara girdik. Önemli olan tek şey var, o da kazanmak.