İstanbul’da bir tarikatte gizli çekimle kaydedilmiş yüzlerce seks kasetli ortaya çıktı!

Bursa’da dergahına gelenlere ‘cennet vaat ederek’ cinsel ilişkiye giren tarikat şeyhi olayı patladı.

Uganda’da FETÖ okulunda eğitmenlik yapan bir Türk aracılığı ile küçük yaştaki kızlar taciz edilip görüntü alınıyor, görüntüler satılıyordu. Bunu yapan yargılandı az bir ceza ile yırttı. Fakat Uganda ‘kabile devleti’ değildi. İdamla yargılanmalı diyen Başbakan devreye girdi yeniden yargılama yapıldı.

Ankara’nın bir ilçesinde tarikata bağlı bir yurtta kalan 13 öğrenciye taciz ve cinsel istismarda bulunulduğu ortaya çıktı.

Aksaray’da kendisine hoca diyen biri izinsiz Kuran kursları açtı. Kursa gelen kadınları dini duygularını istismar ederek ilişkiye zorladığı ortaya çıktı.

Erkek çocuklara mescitte bile istismarda bulunduğu öne sürülen tarikat yurdu görevlisi yargılandı bir olaydan 13, diğerinden 12 yıl ceza aldı. Yargıtay, eylemine devam etme imkanı varken sonlandırdığı gerekçesi(!) ile daha az ceza verilmesi kararlaştırıldı.

Karaman’da tarikat yurdunda kalan en az 10 öğrencinin, onlardan sorumlu olan eğitmenin tacizine uğradığı ortaya çıktı.

Kahramanmaraş’ta tarikat yurdunda kalan 4 çocuk yurt eğitmeni tarafından cinsel istismara uğradı.

Adıyaman’daki tarikat yurdunda kalan iki çocuğun taciz edildiği ortaya çıktı. Çocuklara porno film izletilmiş, ayıp şeyler yaptırılmıştı.

Konya’da tarikat şeyhi, aralarında çocukların da bulunduğu 7 erkeğe cinsel istismardan tutuklandı. Savcılık 70 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Şeyhin dini sohbetlerine katılan 27 yaşındaki bir mağdur ifadesinde, “Bana da cinsel tacizde bulundu. Önce direndim. Ama tarikattekiler ona itaat etmeyen çarpılır deyince direnmeyi bıraktım’ dedi.

Denizli’nin bir ilçesinde 12 yaşındaki öğrenci sınıf penceresinden not attı. Notta kaldığı tarikat yurdunda cinsel istismara uğradığı yazıyordu.

İzmir’in bir ilçesinde tarikate ait yurtta kalan yaşları 9 ile 12 arasında değişen 7 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunulduğu ortaya çıktı.

İstanbul’un bir ilçesindeki tarikat yatılı kursunda eğitim gören 6 çocuk kursta eğitim veren 3 kişiden tecavüz iddiası ile şikayetçi oldu. Soruşturmada mağdur çocuk sayısı 20’ye çıktı.

Sakarya’nın bir ilçesinde sözde bir tarikat lideri müritlerini ağırlandığı yazlıkta 12 yaşındaki çocuğa defalarca tecavüz etmekle suçlandı.

Çorum’un bir ilçesinde müftü yardımcısı ile müftünün şoförü çocuğa cinsel saldırı iddiası ile gözaltına alındı.

Patlayacak gibi oldunuz değil mi...

Yahu İstanbul’da bir tarikat şeyhi tarikata ait medresesede henüz 6 yaşındaki öz kızını 29 yaşındaki tarikat müridiyle evlendirdi, çocuk değil bebek sayılacak yaştaki kıza gelinliğe benzer beyaz kıyafetler giydirildi, ‘o artık senin kocan’ denildi.

Türkiye bu iğrençliği kimden ve nasıl öğrendi? Henüz altı yaşındayken öz babası tarikat şeyhi tarafından bizzat evlendirilen kızın kendisinden!

Maalesef insanın kanını donduran binlerce örnek var. Uganda hariç tamamı yaşadığımız semtte, şehirde, ilçede belki de oturduğumuz mahallede meydana geldi.

Ne yaptık bunlar olurken, olduğunu öğrendiğimizde?

Sıradan adli olaylarmış gibi, sanki bu toprakların fıtratında varmış gibi duyup, görüp, susup geçtik. Üç maymunu oynadık!

Kız çocuklarının, erkek çocuklarının, Kuran öğrenmeye giden kadınların taciz edilmesine sus pus olanlar bir dizi karşısında ayağa kalktı ama... Kızıl Goncalar adlı diziye 31 bin şikayet geldi.

Şikayetler üzerine önce aile yapımızı korumakla mükellef Aile Bakanlığı dizinin bazı sahnelerinin çekildiği kendisine ait binada çekim iznini iptal etti. Sonra kültürümüzü korumakla görevli Kültür Bakanlığı dizinin başka sahnelerinin çekildiği kendisine ait binaların kapılarını diziye kapattı.

Ve halkımızın şikayetlerini derhal değerlendiren RTÜK diziye yayın durdurma cezası verdi.

Yasaklanan dizinin konusu neydi peki? Bir tarikatın içinde yaşayan Meryem ile Atatürkçü Levent’in kaderlerinin kesişmesi. Tarikatlerde yaşananlar da var dizide, 28 Şubat da, okumak isteyen küçük bir kız çocuğunun tarikatten bir herifle evlendirilmek istenmesi de!

Konu memlekette olan bitenlerle aynıysa RTÜK yayın durdurma kararını hangi gerekçe ile aldı o zaman? Henüz açıklama yok ama CHP’li RTÜK üyesinin dediğine göre gerekçe, toplumun milli ve manevi değerlerine aykırılık!

Bu ikiyüzlülükle başını kuma gömen deve kuşu gibiyiz...

Yasak olmasına rağmen her türlü cemaat, her türlü tarikat, şeyhi şıhı, sübyan mektebi, tekkesi, zaviyesi, türbesi, tarikat yurdu, tarikat evi, tarikatin kolu, bacağı, dergahı, buralardan voliyi vuranları, inanmışları sömürenleri, devlet kurumlarına sızanları, sızıp sızıp palazlalan darbe yapmaya kalkanları görmezden gelip, memlekete ayna tutanları, olup bitenin milyonda birlik kısmını dizi diye çekenleri milli ve manevi değer falan diyerek cezalandırıyoruz.

Bize de bu yakışır!