Şampiyonluk yolunda artık puan kaybına tahammül edilemeyecek bir maça çıkıyorsun. Yorgun ve kötü bir görüntün var takım olarak. Çok önemli bir pozisyonu harcıyorsun ve sonrasında Karagümrük Can ile golünü atıyor. Krunic ısrarı dün devam etti. Hücum esnasında aldığı pasları geriye oynama alışkanlığı ve kaçırdığı net pozisyon...

Oyun olarak değişiklik yapmak istiyorsan Batshuayi ve Dzeko ile başla maça mesela. Rakip o zaman daha tedbirli davranmak zorunda kalır. Karagümrük bir ara maçı Fenerbahçe yarı sahasına yıkmıştı. Livakovic’in 2 hayati kurtarışı olmasa maç bilinmeze giderdi. 2. yarı Batshuayi oyundaydı ve Dzeko hemen beraberlik golünü attı.

Skor olarak gerideyken gelen erken beraberlik golü, kriz yaşadığınız maçlarda büyük önem taşır. Osayi ile kazanılan penaltıda hakem VAR uyarısını beklemeden kararı vermeliydi. Batshuayi penaltıdan attığı golle krizi çok fazla büyümeden bitirmişti.

İsmail dün akşam kritik bölgelerde toplar kaybetti. Fred  Önceden izlediğimiz iyi performansına henüz ulaşabilmiş değil. Serdar Aziz herhalde sarı kartı var diye Becao ile değişti. Sakatlığı da olabilir. Gayet iyi oynuyordu çünkü.

İkinci yarı temposunu arttıran Ferdi, kanadına hareket getirmişti. Mendes’in kırmızı kartı çok doğruydu. Bu sezon ayağa arkadan basma faulleri çok oluyor. Karagümrük eksik kalınca havluyu attı oyun olarak. İrfan Can Kahveci yine  takımın iyileri arasındaydı. Dün akşam Olympiakos maçının ne kadar ağır geçtiğini ilk yarıdaki durgun oyunla gördük. İsmail ve Krunic gibi defans ağırlıklı 2 orta saha ile başlayınca oyun içinde yaratıcılık yok olmuştu.

Tedbir iyidir ama sen Fenerbahçe’sin. Düşmemeye oynayan bir takıma saha içinde elbette saygı duyacaksın ama böyle bir ilk yarı gerçekten şaşırtıcıydı.

Kazanılan 3 puan çok net bir şekilde Livakovic sayesindedir.