Fenerbahçe'nin Portekizli orta saha oyuncusu Miguel Crespo, Fenerbahçe Televizyonu'nda yayınlanan 'Günün Röportajı' programında konuştu. Lige verilen milli arayı en iyi şekilde değerlendirdiklerini dile getiren Crespo, yoğun bir fikstürün kendilerini beklediğini ancak Fenerbahçe olarak her zaman kazanmak için sahada olacaklarının altını çizdi. Takımdaki kaliteli ve tecrübeli oyuncuların tüm takımın performansına doğrudan etki ettiğini aktaran Portekizli futbolcu, taraftara da şampiyonluk mesajı verdi.

"EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUZ"

Lige verilen milli arada devam eden hazırlık sürecine ve aranın ardından takımı bekleyen yoğun maç trafiğine değinerek söze giren Miguel Crespo, "Bizler de gayet iyi biliyoruz ki oynayacağımız zorlu maçlar olacak ve bu maçları kısa süre içerisinde oynayacağız. En iyi şekilde hazırlanıyoruz. Milli arada iyi ve güçlü bir şekilde çalıştığımızı düşünüyorum çünkü bizler sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Dolayısıyla da oynayacağımız maçları kazanabilmek adına çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz" dedi.

"GALİBİYETLERE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ"

Kazanma alışkanlığı edinmiş bir takım olarak milli aradan sonra tekrardan en iyi oyunu ortaya koyarak galibiyet serilerine devam edeceklerinin altını çizen Crespo, "Sezona iyi başladığımızı düşünüyorum ki başlangıçtan itibaren üst üste kazandığımız maçlar vardı. Ama futbolda bu tip şeyler olabiliyor, maç da kaybedebiliyorsunuz. Tabii ki biz, Fenerbahçe'yiz ve amacımız, isteğimiz her zaman oynayacağımız tüm maçları kazanmak. Tüm oynadığımız maçları kazanmak istiyoruz. En iyisini ortaya koymaya çalışıyoruz. Rakiplerimiz de bizlere karşı oynadıklarında onlar da en iyilerini ortaya koymaya çalışıyorlar ve rakiplere zorluklar çıkartabiliyorlar. Çünkü onlar da kazanmak için mücadele ediyorlar. Ama biz de milli aradan sonra tekrar geri dönüp en iyi şekilde oyunumuzu ortaya koymak ve galibiyetlere devam etmek istiyoruz. Fenerbahçe'nin de hak ettiği şey budur" şeklinde konuştu.

"İYİ BİR ŞEKİLDE İSTİRAHAT EDEBİLMENİZ GEREKİYOR"

Yoğun maç trafiğinde fizik olarak en iyi seviyeye gelmeye ve o seviyede mücadele etmeye önem verdiğine değinen Portekizli futbolcu, "Kısa süre içerisinde çok maç oynuyor olmak size bazı sorumluluklar yüklüyor. Fiziksel ve mental anlamda kendinizi sürekli olarak hazırlamanız gerekiyor. Elbette ki bu periyot, bu kısa süre içerisinde maç oynama durumu biraz da komplike, biraz da zorluklar yaratmıyor değil. Çünkü bu süreç içerisinde bir sonraki maça hazır olabilmek için fiziğinizi daha iyi bir noktaya getirmeniz ve iyi bir şekilde istirahat edebilmeniz gerekiyor. İfade ettiğiniz gibi üç günde bir maç oynuyoruz ve dolayısıyla bu kısa süre içerisinde maç oynadığınız zaman istirahatiniz de fazlasıyla önem arz ediyor. Ben ve takım arkadaşlarım, bizler, iyi bir şekilde çalışmaya özen gösteriyoruz. Bu kısa süre içerisinde yapmamız gerekenleri yapmaya odaklanıyoruz. İstirahat etmek ve vücudumuzu toparlayabilmek çok ama çok önemli. Sonraki maçlar için de bu şekilde hazırlanıyoruz" ifadelerini kullandı. (DHA)