Reklamsız Sözcü

Los Angeles ihbarı asılsız çıktı

Los Angeles'ta bin okulu kapattıran terör ihbarının asılsız çıktığı açıklandı

android-time 14:12 16 Aralık 2015
Los Angeles ihbarı asılsız çıktı
Los Angeles'ta bin okulu kapattıran terör ihbarının asılsız çıktığı açıklandı

ABD’nin Los Angeles kentinde polis henüz niteliği belli olmayan bir tehdit alındığını, tehdidin araştırılması sırasında dek okulların kapalı kalacağını açıklamıştı. Los Angeles’ta binden fazla okulda eğitim gören 640 bin öğrenci evlerine yollanırken, okul otobüsleri de garajlara yollandı. Polis yetkilisi Steven Zipperman “Bu sabah elektronik ortamda okullarımızdaki güvenlikten bahseden bir tehdit aldık. Güvenlikten tam anlamıyla emin olana dek okullarımızı kapatmaya karar verdik” dedi.

Los Angeles’ta ihbardan sonra okullar tatil edilmişti / Foto: Reuters

“E-POSTALAR İNANDIRICI DEĞİL”

New York emniyeti de okullara yönelik benzer bir tehdit aldıklarını, ancak tehdidin temelsiz niteliği nedeniyle eğitime ara verilmeyeceğini açıkladı. New York Emniyet Müdürü William Bratton, gönderilen e-postanın ABD dışından yollandığını ifade etti ve e-postayı yazan kişilerin her ne kadar kendilerini ‘cihatçı’ olarak tanıtmaya çalışsa da inandırıcı olmadıklarını ifade etti. New York Emniyet Müdürü, Los Angeles emniyetinin olaya aşırı tepki verdiğini de söyledi.

Foto: Reuters

ABD Kongresi’nin İstihbarat Komisyonu’ndan Demokrat üye Adam Schiff, Los Angeles tehdidinin de büyük bir ihtimalle aldatmaca olduğunu ifade etti.

Foto: Reuters

Los Angeles Emniyet Müdürü Charlie Beck ise gelen eleştirileri ‘Sorumsuzluk’ olarak yorumladı ve ‘Yarım milyondan fazla insanın hayatı söz konusu’ dedi. Los Angeles’taki okullara yönelik tehditte bazı okıullara patlayıcıların yerleştirildiği, silahlı saldırganların da patlamalarla birlikte harekete geçeceği yönünde ifadelerin yer aldığı belirtilmişti.

BBC

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more