Reklamsız Sözcü

Bahçeli isyan etti: ‘Artık sarayda tezek yakılsın, saray sobayla ısınsın’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından 'doğalgaz' kesintisi tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

22:223 Aralık 2015
Bahçeli isyan etti: ‘Artık sarayda tezek yakılsın, saray sobayla ısınsın’
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından 'doğalgaz' kesintisi tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türkiye-Rusya arasında yaşanan kriz sonrası Rusya’nın doğalgazı keseceğiyle ilgili kamuoyunda yaşanan tartırmaşalara dair önemli açıklamalar yaptı. Bahçeli, Davutoğlu ve Erdoğan’ın yaptığı, “Biz doğalgaz ile doğmadık” ve “Gerekirse tezek yakarız” açıklamalarına da sert yorumda bulundu.

Foto: DHA/ Arşiv

İşte Bahçeli’nin yaptığı açıklamalar:

Kahraman uzun ömürlüdür ve her zaman hürmetle hatırlanır. Ucuz kahraman tıpkı korkak gibi kısa solukludur, ilk engelde sendeleyip düşer. Ne çektiysek yapay kahramanlık gösterilerinden çektik. Kaderimiz mi diyorum, ama kaderin teslimiyetçilik olmadığını da iyi biliyorum. Kaderde yalana boyun eğmek var mı? Yalancıların hakimiyet ve saltanatına ne yapalım kaderimiz buymuş diyerek tepkisiz mi duralım?

Sütçü İmam'ı sütçü Nine yaptılar, Faruk Nafiz Çamlıbel'in Sanat isimli şiirini Fazıl Hüsnü Dağlarca'ya mal ettiler, önemseyen olmadı. Malazgirt Zaferi'nin yıldönümünde, Romen Diyojen gülle gülle saldırdı, dediler, birisi çıkıp o tarihlerde top neredeydi ki diye sormadı.

DAVOS, OSLO, BRÜKSEL, WASHİNGTON DERKEN SIFIRI TÜKETTİLER

“Görüşen yok, görüştü diyen şerefsiz, ilgili arkadaşı ben gönderdim, derdi olan varsa bana söylesin” diye diye İmralı'ya demir attılar. One Minute'ten destan çıkardılar, Akdeniz'e White Sea diyerek yere çakıldılar. Davos, Oslo, Brüksel, Washington derken sıfırı tükettiler.

GÜNAH İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜNÜ İCAT ETTİLER

Rüşvet aldılar, adı darbe oldu. Yolsuzluk patladı, dış düşmanların oyunu gösterildi. Para eritirken basıldılar, montaja, dublaja bağladılar. Günah işleme özgürlüğünü icat ettiler, sahte fetvalar düzenlediler, ulema dediler, besmele çekip kul hakkını yeme kuyruğuna girdiler.

“GEREKİRSE TEZEK YAKARIZ” DEDİLER, ARTIK SARAYDA TEZEK YAKILSIN

Kara cehalet tedavisi olmayan bir hastalıktır. Bile bile çelişkiye düşüp bir şey olmamış gibi davranmak da kızarmayan yüzün habercisidir. “Şimdi de diyorlar ki, “Biz hayat boyu doğal gazla yaşamadık. Bu millet çileye alışıktır.” Yetmedi, “Gerekirse tezek yakarız” dediler. Gün geldi, Bingöl'de olmayan doğal gazı varmış gibi anlattılar, gün geldi doğal gaz bulunmayan Zonguldak'ta açık açık yalan söylediler. Sonra, doğal gaz gelmeyen il kalmayacak, Ayşe Hanım rahatlayacak, bodrumdan kömür çıkarma derdi kalmayacak dediler, ne oldu? Geriye sardılar. Bu milletin çektiği çile yeter. Artık sarayda tezek yakılsın, saray sobayla ısınsın. Konuşması kolay, buyurun çileye biraz da siz ortak olun.

ÇİLEYİ ÇEKEN MİLLET, ÇALIP SÖYLEYEN ONLAR

Doğrusunu isterseniz bu millet çileye alışık sözüne çok alındım, çok üzüldüm. Çileyi çeken millet, çalıp söyleyen, köşeyi dönen onlar. Onlar ki, gülüp eğleniyorlar. Haklarında yığınla suçlamaya rağmen muzaffer bir komutan gibi geziyorlar, yiyorlar, gemilerini yüzdürüyorlar. Bu adaletsizliği sorgulamadıkça, bu haksızlığa kafa yormadıkça, zorlu şartlar yenilemez, dağ gibi pürüzler dağıtılamaz.

YALAN VE AHLAKSIZLIK KURNAZ VE FIRSATÇIDIR

Doğrunun yolu uzun ve çetindir. Yalan ve ahlaksızlık kurnaz ve fırsatçıdır. Yol doğru olduktan sonra varılır, yalan er geç yarı yolda kalır. Milletimin her güzel evladından sorgulamasını rica ettiğim husus şudur: Biz bugünkü Türkiye tablosuna, yönetim tercihine layık mıyız? Doğru cevap kurtuluştur. Kurtuluşun kıvılcımı ise milli, inançlı ve mücadeleci ruhlarda çakacaktır. Dün öyle oldu, yarın da aynısı olacaktır

Son güncelleme: 09:1104.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp