Reklamsız Sözcü

Cizre`de operasyonlar sürüyor

Cizre`de operasyonlar sürüyor

android-time 13:41 28 Aralık 2015
Cizre`de operasyonlar sürüyor
Cizre`de operasyonlar sürüyor

CİZRE(Şırnak), (DHA)- ŞIRNAK`ın sokağa çıkma yasağı süren Cizre İlçesi`nde güvenlik güçlerinin PKK`lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürdürülüyor. İlçede mahalle aralarına giren tanklar top atışlarıyla barikatları yıkıyor.

Şırnak`ın Silopi ile birlikte 14 Aralık`ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre İlçesi`nde güvenlik güçleri kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK`lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonlarını sürdürüyor. Dün zırhlı aracın geçişi sırasında teröristlerin daha önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirdiği saldırıda 3 asker şehit olması ardından, operasyonlar bugün Nur, Cudi, Yafes ile Dağkapı ile Alibey Mahallesi`nde yoğunlaştırıldı. Mahalle aralarına giren tanklar bombalı barikatları vurmayı sürdürürken, yer yer çatışmalar devam ettiği ilçeden dumanlar yükseliyor. Cizre`de çatışmaların çıktığı mahallelerde çok sayıda eve, roketatar ve mermiler isabet etmesiyle hasar meydana geldiği belirtildi.

Şırnak`taki Şerafettin Elçi Havalimanı`na askeri kargo uçakları ile getirilen özel harekat timleri ve askeri birlikler, helikopter ve zırhlı araçlarla başta Cizre ve Silopi olmak üzere Şırnak`taki stratejik noktalara sevk ediliyor.

DHA-Güvenlik – Türkiye-Şırnak Cizre – CİZRE (Şırnak), (DHA)-
2015-12-28 13:39:06

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more