Reklamsız Sözcü

Davutoğlu, Irak Başbakanı Ebadi`ya geçmiş olsun dileklerini iletti

Davutoğlu, Irak Başbakanı Ebadi`ya geçmiş olsun dileklerini iletti

android-time 19:24 30 Aralık 2015
Davutoğlu, Irak Başbakanı Ebadi`ya geçmiş olsun dileklerini iletti
Davutoğlu, Irak Başbakanı Ebadi`ya geçmiş olsun dileklerini iletti

ANKARA, (DHA) – BAŞBAKANLIK Basın Müşavirliği tarafından yapılan bilgilendirmede, Başbakan Ahmet Davutoğlu`nun Ramadi`de konvoyuna saldırı düzenlenen Irak Başbakanı Ebadi`yi arayarak saldırıyı kınadığı ve geçmiş olsun dileklerini ilettiği açıklandı.

Başbakanlık Basın Müşavirliği tarafından yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi: `Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Ramadi`de konvoyuna alçakça bir saldırı yapılan Irak Başbakanı Dr. Haydar El Ebadi`yi telefonla arayarak, saldırıyı kınadığını ifade etmiş; geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu ayrıca, Ramadi`nin DAEŞ terör örgütünden kurtarılması nedeniyle, Ebadi`yi tebrik etmiştir. Başbakan Ebadi, telefon görüşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

IRAK BAŞBAKANI EBADİ, TERÖRİZM TEHDİDİYLE MÜCADELENİN ÖNEMİNİ VURGULADI

Başbakan Davutoğlu, iki ülkenin ulusal güvenliğinin birbiriyle bağlantılı olduğunun altını çizerek, DAEŞ ve PKK gibi terör örgütlerinin yarattığı tehdidin ortadan kaldırılması yönündeki güçlü irademizi ortaya koymuştur. İkili temelde ve Uluslararası Koalisyon bünyesinde, DAEŞ`in kontrolü altındaki Irak topraklarının kurtarılması bağlamında, tam eşgüdüm ve işbirliği içerisinde Irak`la birlikte çalışmaya devam edeceğimizi de vurgulamıştır. Irak Başbakanı Ebadi, terörizm tehdidiyle mücadelenin önemini vurgularken, ülkesinin egemenlik ve toprak bütünlüğüne saygı gösterilmesi beklentisini ifade etmiştir.

MUSUL`UN KURTARILMASINA YÖNELİK ÇABALARA DESTEK

Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, evvelce ülkemizce yapılan açıklamalar doğrultusunda, Türkiye`nin, Irak`ın toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygı konusundaki hassasiyetini anladığını ve bu konuyu, Irak`ta faal DAEŞ ve PKK gibi terör örgütlerinin ülkemizin ulusal güvenliğine yönelik tehdidiyle etkin mücadele gerekliliğiyle birlikte değerlendirdiğimizi belirtmiş; Musul`un kurtarılmasına yönelik çabalara destek vermeyi kararlılıkla sürdüreceğimizi yinelemiştir. Bu çerçevede, iki ülke yetkililerinin teknik düzeyde gerekli eşgüdümü sağlayabileceğine inandığımızı ifade etmiştir.`

DHA-Politika – Türkiye-Ankara – ANKARA, (DHA)-
2015-12-30 19:17:31

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 19:2530.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more