Reklamsız Sözcü

Davutoğlu’na taşıt sorusu

Tanrıkulu, Başbakanlık ve bağlı kurum ve kuruluşların binek taşıt kiralamaları ve satın alımı için ne kadar harcama yaptığını sordu.

android-time 12:34 17 Aralık 2015
Davutoğlu’na taşıt sorusu
Tanrıkulu, Başbakanlık ve bağlı kurum ve kuruluşların binek taşıt kiralamaları ve satın alımı için ne kadar harcama yaptığını sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakanlık ve bağlı kurum ve kuruluşların binek taşıt kiralamaları ve satın alımı için ne kadar harcama yaptığını sordu.

Foto: DHA – Sezgin Tanrıkulu Başbakanlığa bağlı taşıt sayısını sordu

Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:
“25 Eylül 2014 tarihinden 17 Aralık 2015 tarihine kadar olan dönemde Başbakanlık ve bağlı kurum ve kuruluşların binek taşıt satın alımları (Devlet Malzeme Ofisi üzerinden gerçekleşen satın alımlar dahil) için yaptıkları harcamaların toplam tutarları ne kadardır?
25 Eylül 2014 tarihinden 17 Aralık 2015 tarihine kadar olan dönemde Başbakanlık ve bağlı kurum ve kuruluşların bünyelerinde kullanılmak üzere satın alınan (Devlet Malzeme Ofisi üzerinden gerçekleşen satın alımlar dahil) binek taşıtların model ve markalarına göre dağılımı nedir?
25 Eylül 2014 tarihinden 17 Aralık 2015 tarihine kadar olan dönemde Başbakanlık ve bağlı kurum ve kuruluşların binek taşıt kiralamaları için yaptıkları harcamaların toplam tutarları ne kadardır?
25 Eylül 2014 tarihinden 17 Aralık 2015 tarihine kadar olan dönemde Başbakanlık ve bağlı kurum ve kuruluşların bünyelerinde kullanılmak üzere kiralanan binek taşıtların model ve markalarına göre dağılımı nedir?
25 Eylül 2014 tarihinden 17 Aralık 2015 tarihine kadar olan dönemde Başbakanlık ve bağlı kurum ve kuruluşların istisnai kadrolara atanan personel sayıları nedir?”

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more