Reklamsız Sözcü

AKP-MHP görüşmesi sona erdi

Başbakan Davutoğlu, koalisyon görüşmeleri kapsamında dünkü CHP ziyaretinin ardından bugün de MHP Genel Merkezi'ni ziyaret etti.

android-time 12:57 14 Temmuz 2015
AKP-MHP görüşmesi sona erdi
Başbakan Davutoğlu, koalisyon görüşmeleri kapsamında dünkü CHP ziyaretinin ardından bugün de MHP Genel Merkezi'ni ziyaret etti.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Faruk Çelik, Mahir Ünal, aHaluk İpek, Lütfi Elvan ve Ertan Aydın’dan oluşan koalisyon heyetiyle birlikte, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. MHP’deki Devlet Bahçeli  liderliğindeki karşılama heyetinde ise İsmet Büyükataman, Semih Yalçın, Oktay Vural, Ahmet Kenan Tanrıkulu ve Mustafa Kalaycı yer aldı.

Davutoğlu ile Bahçeli görüşme öncesi basın mensuplarına tokalaşarak poz verdi.

RTÜK SEÇİMLERİ GÖRÜŞMENİN SAATİNİ DEĞİŞTİRDİ

İki liderin 14:00’da gerçekleşecek buluşması, Meclis Genel Kurulu’nda boşalan RTÜK üyelikleri için yapılacak seçim sebebiyle bir saat erkene alındı. AKP-MHP koalisyon görüşmesi 13:00’da başladı. Görüşme saat 14:45 sıralarında sona erdi. AKP heyeti ile CHP heyetinin dünkü görüşmesi 100 dakika sürmüştü. Yani AKP-MHP görüşmesi 5 dakika daha uzun gerçekleştirilmiş oldu.

“DAĞILABİLİRSİNİZ”

MHP adına binada bulunan gazetecilere açıklama yapan Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı Metin Özkan “Devlet Bey yazılı açıklama yapacak. Dağılabilirsiniz…” dedi.

“SONRA KONUŞURUZ”
Saat 15.00’de Meclis’ten ayrılan Bahçeli görüşmenin olumlu yada olumsuz geçip geçmediği yönünde sır vermedi. Yorum yapmayarak,”Sonra konuşuruz” demekle yetindi.
“BAKANLIKLARI PAYLAŞTIK”
Bahçeli’den 2 dakika sonra AKP heyetinde yer alan Lütfi Elvan, Faruk Çelik, Ahmet Aydın Meclis’ten ayrıldı. Faruk Çelik Görüşmeye ilişkin,”Bakanlıkları paylaştık” diye espri yaptı.

ÇİKOLATA GETİRDİ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın,”Iki lider konuştu biz dinledik”dedi. Yalçın Başbakan’ın yapacağı açıklamadan sonra Devlet Bahçeli’nin yazılı açıklama yapacağını söyledi. Davutoğlu’nun Görüşmeye gelirken iftar sonrası yenmesi için çikolata getirdiği bildirildi. Davutoğlu’na karşı koridordaki AKP Grubu’na kadar MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kalaycı eşlik  etti.Bahçeli Genel Kurul nedeniyle 1 saat Öne çektiği Görüşmeden yarın saat önce Genel Merkez’den Meclis’e geldi. Davutoğlu ve heyeti ise tam 13.01’de Bahçeli’nin Makamında oldu. Görüşme 14.45’de sona erdi. MHP görüşmesinin CHP’ye göre 4 dakika fazla sürmesi dikkat çekti.

RTÜK'te AKP-MHP koalisyonu

RTÜK’te AKP-MHP koalisyonu


Son güncelleme: android-time 15:4114.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more