Reklamsız Sözcü

Şanlıurfa’da 10 eşbaşkan gözaltına alındı!

İçlerinde HDP, DBP, İHD eşbaşkanlarının da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

android-time 12:29 10 Aralık 2015
Şanlıurfa’da 10 eşbaşkan gözaltına alındı!
İçlerinde HDP, DBP, İHD eşbaşkanlarının da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Şanlıurfa’da, ‘Gösteri Yürüyüş Kanunu’na muhalefet’ ettikleri gerekçesiyle polis tarafından düzenlenen operasyonda HDP, DBP, İHD eşbaşkanlarının da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Foto: DHA Gözaltına alınan 18 kişi serbest bırakıldı

Şanlıurfa’da polis tarafından sabah saatlerinde düzenlenen operasyonda; ‘2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet ettikleri gerekçesiyle Emek ve Demokrasi Platformu üyesi siyasi parti ve STK eş başkanlarının da aralarında bulunduğu 18 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. 18 kişi de ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Gözaltına alınanların ifadesine başvurulan Güvenlik Şube Müdürlüğü önünde toplanan bir grup ise duruma tepki gösterdi. İfadesi alınan şüpheliler serbest kalmasının ardından Emniyet Müdürlüğü çıkışında alkışlar eşliğinde karşılandı. İfadesinin ardından serbest kalan ve kendilerini karşılayan kalabalığa konuşan KESK dönem sözcüsü Mehmet Keklik, gözaltıların hukuksuz olduğunu öne sürerek, “2911 sayılı kanuna muhalefet suçlamasıyla gözaltına alındık. Gözaltına alınan bu arkadaşlarımız, hepsi kurum temsilcisidir. Adresleri ve yerleri belidir. Bunlar çok rahat bir şekilde çağrılabilecek kişilerdir. Ancak buna rağmen sabah saatlerinde evlerinde gözaltına alınmaları anti demokratik bir uygulamadır” dedi.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:0310.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more