Reklamsız Sözcü

Faciadan son anda dönüldü!

Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde, tonlarca ağırlığındaki mermer yola düştü. Yolun boş olmasından dolayı faciadan dönüldü

android-time 00:25 17 Aralık 2015
Faciadan son anda dönüldü!
Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nde, tonlarca ağırlığındaki mermer yola düştü. Yolun boş olmasından dolayı faciadan dönüldü

Turgutlu’da, sürücüsünün önüne çıkan yayaya çarpmamak için ani fren yapınca mermer yüklü kamyondan karayoluna tonlarca ağırlıktaki mermer düştü. Olay sırasında karayolunun boş olması olası bir faciayı önledi.

FOTO: DHA – Karayoluna mermer kütlesi düştü, faciadan dönüldü

OLASI BİR FACİADAN DÖNÜLDÜ
Olay, saat 21.00 sıralarında İzmir-Ankara Karayolu Eski Garaj Kavşağı’nda meydana geldi. Afyon’un İşçehisar İlçesi’nden yüklediği mermer kütlelerini, 03 RH 935 plakalı kamyonuyla İzmir-Alsancak Limanı’na götüren Mustafa Kaplan (47) önüne bir vatandaşın çıkması üzerine aniden frene bastı. Bu sırada kamyon üzerinde bulunan yüklerden yaklaşık 5 tonluk mermer kütlesi kamyon kapaklarını kırarak karayoluna düştü. Olay anında herhangi bir aracın olmaması olası bir faciayı önledi. İhbar üzerine  gelen polis yolu trafiğe kapatırken, parçalanan mermer kütlesi temizlendikten sonra yol tekrar trafiğe açıldı.

Yaşanan olaydan sonra konuşan kamyon şoförü Kaplan, “Yeşil ışıkta geçeceğim sırada bir yaya yola çıktı. Çarpmamak için frene bastım. Ancak yüklerden biri yola düştü. Neyse ki can kaybı olmadı” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more