Reklamsız Sözcü

HGS Veren Bankalar Hangileridir?

HGS için PTT’ye başvuru yapılabileceği gibi kişiler bankaların hizmetlerinden de yararlanarak abonelik alabilir. HGS hizmeti veren bankalar hangileri?

android-time 08:31 21 Aralık 2015
HGS Veren Bankalar Hangileridir?
HGS için PTT’ye başvuru yapılabileceği gibi kişiler bankaların hizmetlerinden de yararlanarak abonelik alabilir. HGS hizmeti veren bankalar hangileri?

Hızlı Geçiş Sistemi yani HGS kullanmak için sadece PTT şubelerine değil banka şubelerine de başvurabilirsiniz. Peki HGS hizmeti veren ve HGS aboneliği veren bankalar hangiler ve nası hizmet veriyorlar, şartları nedir detayları ile haberimizde.

HGS gen tr blog sitesindeki HGS bakiye yükleme yazısında önemle üzerinde durulan konulardan birisi de bankalardan alınan abonelikler için PTT'den yükleme yapılamamasıdır. Bu nedenle kişilerin bankalardan aldığı HGS abonelikleri için sadece banka üzerinden işlem yapabileceğini unutmaması gerekir.

Bankalardan alınan aboneliklerde belirtilenler dışında dikkat edilecek bir husus bulunmadığından dolayı abonelik üzerinden kolay bir şekilde geçiş yapılabilir.

HGS veren bankalar arasında en çok tercih edilen bankalar İş Bankası, Garanti Bankası, Halkbank ve Kuveyt Türk'tür. Üstelik bankalardan alınan HGS aboneliklerinde kişilere çeşitli avantajlar da sağlanır.

Resimde de görüldüğü üzere HGS abonelik başvurusunda bazı bankalar ücretsiz seçenekler sunarak kişilerin herhangi bir bedel ödemesine gerek kalmadan abone olmasını sağlar. Kişilerin HGS abonelik başvurularında bankaların bu avantajlarını takip etmesi de önemlidir. Böylece daha kolay ve ekonomik bir şekilde sistem kullanılabilir.

HGS abonelik başvuruları aynı zamanda online olarak da yapılabilir. Bu konuda Garanti Bankası'nın online bankacılık sistemi kullanılabilir. Bankacılık sistemine giriş yapıldığında ilk olarak başvurular bölümüne tıklanması ve ardından da HGS bölümünün seçilmesi gerekir. İlgili seçim yapıldıktan sonra aşağıdaki resimde görülen bir ekran görülür

Ayrıca geçiş konusunda alınan ücretlerde bankalar farklı prosedürler uygulanabilir. Bu konuda Yapı Kredi bankası tarafından uygulanan 4 geçişte 1 geçiş ücretsiz şeklindeki kampanyalardan da yararlanabilirsiniz. HGS blog sitesinde yer alan HGS başvuru yazısında da bu tip avantajlardan yararlanılması gerektiği belirtilir. Yapı Kredi tarafından hazırlanan kampanyanın tanıtımı ise şöyledir;

HGS veren bankalar tarafından çeşitli imkanla sunulduğundan dolayı sizin için en iyisini tercih ederek siz de abone olabilirsiniz.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 16:2407.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more