Reklamsız Sözcü

Sinirlenen veli müdür yardımcısını dövdü

İzmir'de ders ortasında sınıfa girmek isteyen veli, kadın müdür yardımcısına saldırdı.

android-time 15:18 10 Aralık 2015
Sinirlenen veli müdür yardımcısını dövdü
İzmir'de ders ortasında sınıfa girmek isteyen veli, kadın müdür yardımcısına saldırdı.

İzmir’in Bayraklı İlçesi’ndeki Pektim Latife Hanım İlkokulu’nda ders ortasında sınıfa girip çocuğunu görmek isteyen M.G., buna izin vermeyen müdür yardımcısı Zeynep Özer’e saldırdı.

Foto: DHA Kadın müdür yardımcısına saldıran veli okul önünde protesto edildi.

Özer, araya giren okul görevlilerince kurtarıldı. Olaya tepki gösteren Eğitim İş ve Eğitim Sen, üyeleri, okul önünde basın açıklaması yapıp yaşananları kınadı.

Yeni Girne Petkim Latife Hanım İlkokuluna gelen M.G., ders devam ettiği sırada hem sınıf öğretmenini şikayet etti, hem de çocuğunu görmek istediğini söyledi. Okul Müdür Yardımcısı Zeynep Özer buna izin vermedi. Sözkonusu veli istediğinin yerine getirilmemesi üzerine, Zeynep Özer’le tartıştı. Masanın üstüne çıkıp Müdür Yardımcısı Zeynep Özer’in saçını seçip tartaklamak isteyen veli, yanında bulunan eşi ve okul görevlilerince sakinleştirildi. Olaydan sonra, Zeynep Özer rapor alıp, veliden şikayetçi oldu.

SENDİKALARDAN ORTAK AÇIKLAMA GELDİ

Olaydan sonra Müdür Yardımcısı Zeynep Özer’e destek veren öğretmen arkadaşları derse girmedi. Eğitim Sen ve Eğitim İş üyeleri de okul önünde basın açıklaması yaptı. Öğretmenler adına basın açıklamasını yapan Hasan Ali Kılıç şunları söyledi:

“Bu çirkin saldırıyı ve bu tür saldırıları görmezden gelen yetkilileri kınıyoruz. Öğretmenlerin ekonomik ve sosyal sorunlarına ek olarak, mesleki saygınlıklarında da ciddi gerilemeler yaşanmıştır. Öğretmenlerimize yönelik saldırı ve tehditlere karşı asla taviz vermeyeceğiz. Saldıranlara karşı bütün eğitim emekçileriyle, birlikte mücadeleyi büyütüp meslek onurumuza sahip çıkacağız. Öğretmenlik mesleğinin, itibarsızlaştırılmasına, meslek onurunun zedelenmesine sessiz kalmayacağımızı, bütün kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Olayı protesto eden öğretmenlerin, bugün derse girmeyecekleri açıklandı.DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more