Reklamsız Sözcü

İş Bankası ve Garanti Bankası da promosyon anlaşması imzaladı

Ziraat Bankası'nın ardından İş Bankası ve Gatanti Bankası ile de SGK arasında emekliler için promosyon anlaşması imzalandı.

android-time 08:36 3 Şubat 2017
İş Bankası ve Garanti Bankası da promosyon anlaşması imzaladı
Ziraat Bankası'nın ardından İş Bankası ve Gatanti Bankası ile de SGK arasında emekliler için promosyon anlaşması imzalandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol ile yaklaşık 11,5 milyon emeklinin aylıkları karşılığında banka promosyonu alabilmesi için ilk imzalar atıldı. Promosyonların ödenmesi için özel bankalarla yapılan görüşmeler sonucunda ise ikinci anlaşma Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Bankası arasında imzalandı. 8 yüz 18 bin emekli müşterisi olan Türkiye İş Bankası ile protokol imzalanmasıyla birlikte özel bankalar da promosyon sürecine dahil oldu. Banka promosyonu kapsamında emeklilere toplamda 6 milyar liraya yakın bir tutar ödenecek.

GARANTİ İLE DE ANLAŞMA

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Ziraat Bankası ve İş Bankası’nın ardından Garanti Bankası ile de emekliliklere banka promosyonu verilmesi için protokol imzaladı. SGK’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sosyal Güvenlik Kurumu, promosyon ödenmesi için özel bankalarla yaptığı görüşmeler sonucunda üçüncüyü anlaşmayı, 440 bin emekli müşterisine hizmet veren Garanti Bankası ile imzaladı. İmzalanan protokol ile yaklaşık 11,5 milyon emekliye aylıkları karşılığında toplamda 6 milyar liraya yakın bir tutar ödenecek. Promosyon ödemelerine en geç mart ayında başlanacak ve ödemelere nisan ve mayıs aylarında da devam edilecek. SGK’dan yapılan açıklamada, emeklilerin, SGK ile protokol imzalayan bankalara müracaat edebileceği belirtildi. Emekliler, SGK ile protokol imzalayan bankalara müracaat edebilirler.

İLGİLİ HABERPromosyon ödemeleri ne zaman başlayacak?Promosyon ödemeleri ne zaman başlayacak?

 

HANGİ EMEKLİ NE KADAR MAAŞ ALACAK

1000 lira altı maaşı olan 300 TL, 1000-2000 TL arasına 375 TL promosyon alacaklar. 2000 TL üstü maaşlar ise 450 TL promosyon alacaklar. Promosyon ücretleri 1-3 ay arasında ödenecek. Toplamda bankaların kasasından promosyon ücretleri için toplam 5 milyar TL çıkacak. 11.5 milyon emekli promosyon alacak. Bunun 8.5 milyonu 375 TL promosyon alacak.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

Son güncelleme: android-time 11:1403.02.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more