Reklamsız Sözcü

Sözcü İbrahim Kalın’dan ‘körfez’ açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'Erdoğan'ın Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar temaslarına' ilişkin açıklama yaptı.

android-time 16:31 24 Temmuz 2017
Sözcü İbrahim Kalın’dan ‘körfez’ açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'Erdoğan'ın Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar temaslarına' ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin Körfez bölgesinde yaşanan krizin aşılması amacıyla Kuveyt tarafından sürdürülen çabalara ve diğer girişimlere destek verdiğini ifade etmişler; krizin müzakere ve diyalog yoluyla çözümü için mevcut girişimlerin devam ettirilmesi hususunda muhataplarıyla mutabık kalmışlardır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23-24 Temmuz 2017 tarihlerinde Suudi Arabistan, Kuveyt ve Katar’ı ziyaret ettiğini hatırlatarak, “Ziyaretler kapsamında ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye ve Irak’ta yaşanan gelişmeler ile terörle mücadele gibi bölgesel meseleler ele alınmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin Körfez bölgesinde yaşanan krizin aşılması amacıyla Kuveyt tarafından sürdürülen çabalara ve diğer girişimlere destek verdiğini ifade etmişler; krizin müzakere ve diyalog yoluyla çözümü için mevcut girişimlerin devam ettirilmesi hususunda muhataplarıyla mutabık kalmışlardır. Ayrıca İslam ülkelerinin birlik içinde hareket etmesinin ve ülkelerin egemenlik haklarının korunmasının önemi vurgulanmıştır. Yatırımlar, turizm ve savunma sanayii başta olmak üzere mevcut ilişkilerin güçlendirilmesi konusunda mutabık kalınmıştır” ifadelerini kullandı. (İHA)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more