Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hiç birşeyi yarıda bırakmadım
Hiç birşeyi yarıda bırakmadım
Bir reklam filmiyle ekranlara geri dönen Seyfi Dursunoğlu nam-ı diğer Huysuz Virjin’i Sözcü Şık olarak evinde ziyaret ettik.
Edda SÖNMEZ
Magazin 1 Temmuz 2016 - 23:41

Bir reklam filmiyle ekranlara geri dönen Seyfi Dursunoğlu nam-ı diğer Huysuz Virjin'i Sözcü Şık olarak evinde ziyaret ettik. Biraz hüzünlü, yer yer sitemkâr, ama en çok da eğlenceli bir sohbet oldu ve 84 yaşındaki Dursunoğlu çekinmeden içini döktü.

Türk şov dünyasının en önemli kilometre taşlarından Seyfi Dursunoğlu, yarattığı Huysuz Virjin karakteri ile yıllardır 7'den 70'e herkesin severek takip ettiği bir isim. Yer yer edepsiz, yer yer sinirli ama genel olarak son derece sevecen ve kucaklayıcı bir karakter Huysuz Virjin. Biz de Sözcü Şık olarak duayen isim Seyfi Dursunoğlu'nu evinde ziyaret ettik ve ‘Nerede o eski bayramlar?' diye sorduk.

huysuz-1

 

ÇOCUKLUĞUMUN BAYRAMLARINI ARIYORUM

– Hani hep duyduğumuz bir laf vardır “Nerede o eski bayramlar” diye… Sizden eski bayramları dinlesek?
Çocukluğumdaki bayramlar Beylerbeyinde geçti. Babamlar altı kardeştiler. Her bayram bizim eve gelirlerdi. Onlar babamın elini öperler ben de onların ellerini öper para toplardım. Bütün parayı bayramın sonunda bitirirdim. Fayton tutardım kendime tek başıma faytona binerdim. Ne manası varsa tek başıma fayton tutmamın.
– O günlerinizi arıyor musunuz?
Arıyorum… Bizler gençliğimizdeki bayramları hevesle beklerdik. Ayakkabı, bayramlık alınırdı başucumuza konurdu.
– Çocukluğunuzun ramazanları nasıl geçerdi?
Benim çok mutaassıp bir ailem vardı. Sekiz yaşında sahura kaldırırlardı. O mutaassıplığımın hala etkisi var. Oruç tutamıyorum ama korkuyorum günah mı işliyorum diye sonra da diyorum ki bu mecburi çünkü ilaç kullanıyorum.

24

 

DİZİLERDEN BİR HAFTA KAZANDIKLARINI BEN BİR SAATTE KAZANIYORUM

– Peki bu kadar başarılı olmanızın bir sırrı var mı?
Ben yapacağım işleri her zaman didiklerim. Bunun neticesinde hiç kaybetmedim. . 84 yaşındayım o yüzden hala iş teklifleri geliyor. Benden bazı şeyleri alabilecekleri için yoksa kaşımın gözümün güzelliğine değil. İşime düşkünümdür. Dizilerde bir haftada çalışıp aldıkları parayı ben bir saatte alıyorum. Durup dururken vermezler bu parayı adama.
– Bir saatte dediniz ne kadar alıyorsunuz bu bir saatlik çalışma karşılığında?
Her saat başı için 50 bin artı KDV alıyorum.
– Neler yapıyorsunuz bu paralarla?
Şıklık olsun diye düğünlere gidip dağıtıyorum (gülüyoruz). O paraların gidecek yerleri var. Bazı özel şeyler, bunları söyleyip de iftihar etmek istemiyorum.

23

RTÜK BANA HAKSIZLIK YAPTI

– Bu işte hiç haksızlığa uğradığınız mı?
RTÜK tarafından… Ama kırgınlığım yok. RTÜK' ün bazı itirazları olmasına rağmen yine de çalıştım. Zaten sevilen bir insana yasak koyduğun zaman yasağı koyan antipatik oluyor.

21

BAZI KOMEDYENLER YEMEKTEN AT GİBİ OLMUŞ

– Yeni nesil şov dünyası yıldızları hakkında bir yorum yapmanızı istesem…
Şaşıp kalıyorum bazı komedyenlere, sanatçılara böyle at gibi olmuşlar. Ayıptır seyirci karşısına insanların karşısına çıkıyorsun. Boğazını tutamıyor musun? Üç kuruş paran var diye. Ata Demirer, Şahan Gökbakar, Cem Yılmaz gencecik çocuklarsınız o halleri ne? Ben onlardan daha mı fakirim de daha zayıfım. Bu yemenin sonu yok. İnsanın kendisine ve seyircisine saygısı olması lazım…
– Yeni oyunculardan kimleri beğeniyorsunuz?
Hiç birisini… Hatta hiç bir diziyi seyretmiyorum. Belli ki kadın güzel yönetmenle fingirdemiş başrol verilmiş. Ya da erkek yakışıklı diye rol veriyorlar. Bunları seyredemem. Onları seyredersem kendimi aptal yerine koyarım. O kadar ucuz, aptalca senaryolar ki…

20

– Huysuz Virjin'e dizi ya da sinema teklifi gelmiyor mu?
Geliyor ama yapamam artık. Belki bir sinema filmi ama hayatta dizi yapamam.
– Huysuzun en çok hangi yönünü seviyorsunuz?
Hazır cevap olmasını, hareketliğini ve canlılığını. Biliyorsunuz Huysuz pek de ideal bir kadın tipi değil ama tüm o yaramazlığı ve küfürbazlığı ağzında. Ve kendini hala genç ve güzel işveli cilveli zannediyor.
– Sizden bir de bayram mesajı alsak?
Herkesin her şeyi çok düşünerek yapıp, kimsenin kimseyi rahatsız etmemesini istiyorum.

huysuz-2

– En son bir reklam filmiyle karşımıza çıktınız.
84 yaşındayım, 85'e giriyorum yakında. ‘İşi sonuna kadar götüremeyeceğim' korkusu başladı bende. 50 senedir çalışıyorum, hiçbir şeyi yarıda bırakmadım. ‘Çok yoruldum, bitirelim' diyemeyeceğim için de hiçbir işi kabul etmiyorum. Bu reklam teklifi gelince fiyata bakmadan, televizyonda uzun süredir görünmüyorum diye kabul ettim. Güç olarak beni çok canlı görmeye alıştı seyirci. Hareketli görmeye alıştı. O hareketi gösteremezsem ‘Bak kıpırdayamıyor, hala çalışıyor' dedirtmek istemiyorum.
– Reklam filminin yönetmenliğini de siz yaptınız değil mi?
Evet… Sen bunu nereden biliyorsun başka bir yerde söylemedim… (Gülüyoruz) daha önce böyle bir tecrübem hiç yoktu. Sabah saat onda başladık çekimlere. Çekim 7-8 saat sürer dediler. İşi ben ele aldım, öğlen saat 12'de, tam iki saatte bitirdim. Şaşırıp kaldılar. Çok da beğendiler. Şimdi ikincisi çekilecek. Anlaşmam öyle.

Son güncelleme: 14:47 - 04.07.2016