Sözcü Plus Giriş

Düzce Belediye Başkanı istifa etti! Damadı ile ilgili o detay….

Damadı geçtiğimiz ay FETÖ'den tutuklanan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, görevinden istifa etti. Keleş, Türkiye'nin gündemine 650 bin TL'ye aldırdığı makam otomobiliyle ve buna yaptığı "Diğer başkanlar Mercedes'le, Audi ile gezerken ben Passat'la mı geleyim" savunmasıyla da gelmişti.

Güncellenme: 15:21, 02/10/2017
Düzce Belediye Başkanı istifa etti! Damadı ile ilgili o detay….

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının ardından, benzer bir haber de Düzce’den geldi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, kamuoyuna yazılı olarak yaptığı açıklama ile istifa ettiğini açıkladı.

İşte Keleş’in açıklaması…

“Uzun yıllardan beri Düzce'ye ve Düzceli hemşehrilerime en güzel hizmetleri verebilmek için çalıştım. Yaptığım hizmetler ortadadır. Ne yazık ki, biz Düzce'ye ve Düzcelilere hizmet etmek için gece gündüz çalışırken, birileri de beni ve benim üzerimden gönül verdiğim partimi yıpratmak için her türlü yalan, dedikodu ve iftiraları üretmekle meşgul oldular. Şahsım ve yakınlarımla ilgili yürütülen bu çirkin kampanyanın partime ve kutsal davamıza daha fazla zarar vermemesi için, büyük bir heyecan ve istekle yürütmekte olduğum Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.Bilinmesini isterim ki; şahsıma, aileme, Düzcemiz'e, partimize ve davamıza zarar veren bu çirkin iftira ve karalama kampanyalarını yürütenlerle hem hukuk önünde, hem de mahşer gününde hesaplaşacağım. Yine bilinmesini isterim ki, bu günden sonra canımdan aziz bildiğim ve gönülden bağlı olduğum yüce davama ve partime bağlılığım hangi düzeyde olursa olsun, her zamankinden daha üst seviyede artarak devam edecektir. Saygıdeğer dava kardeşlerime, mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize ve sevgili Düzce halkına sonsuz sevgi ve saygılarımla.”

 

İlginizi ÇekebilirDüzce Belediye Başkanı'nın damadı FETÖ'den tutuklandıDüzce Belediye Başkanı'nın damadı FETÖ'den tutuklandı

 

DAMADI FETÖ’DEN TUTUKLANMIŞTI

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan ve bir aydır firari durumda olan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in damadı Emre Kurt,  saklandığı eve düzenlenen operasyonla geçtiğimiz ay yakalanmıştı.  Damat Kurt daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

MAKAM OTOMOBİLİ ÇOK KONUŞULMUŞTU

Öte yandan Düzce Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Keleş, geçen yıl, 650 bin TL'ye aldırdığı makam otomobiline karşı yapılan eleştirilere, “Tüm belediye başkanları Mercedes'le, Audi ile gelsin, Düzce Belediye Başkanı Passat mı çeksin yanlarına? Böyle mi olsun istiyorsunuz?” diye isyan etmiş ve Türkiye'nin gündemine oturmuştu.

TOPBAŞ'IN DAMADI DA FETÖ'DEN TUTUKLANMIŞTI
2004 yılından beri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Kadir Topbaş da geçtiğimiz hafta görevinden istifa etmişti. İBB Başkanlığı görevinden, partisiyle yaşadığı kriz sonrası istifa eden Kadir Topbaş, basın toplantısında neden istifa ettiğini söylememişti. Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı da 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 2016'nın Eylül ayında tutuklanmıştı. Damat Kavurmacı Mayıs ayında sağlık sorunları gerekçe gösterilerek serbest bırakılmış ancak Haziran ayında yeniden tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 

İlginizi ÇekebilirMehmet Keleş kimdir? Mehmet Keleş kimdir? İlginizi ÇekebilirDüzce Belediye Başkanının makam arabası isyanıDüzce Belediye Başkanının makam arabası isyanı

 

İlginizi ÇekebilirPark bakımına para var, vatandaşa yokPark bakımına para var, vatandaşa yok
Yayınlanma Tarihi:11:36,