Sözcü Plus Giriş

Trump’tan ‘Kaşıkçı tapesi’ açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Cemal Kaşıkçı cinayetinin ses kayıtlarının “vahşice” olduğunu söyleyerek dinlemek istemediğini açıkladı.

18:09 -
Trump’tan ‘Kaşıkçı tapesi’ açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürüldüğü sırada alınan ses kayıtlarını dinlemek istemediğini açıkladı. Konuyla ilgili basın mensuplarına mülakat veren Trump, “Çünkü işkence kaseti, korkunç bir kaset. Şiddet dolu, vahşice ve korkunçtu” diye konuştu.

İLGİLİ HABERKaşıkçı'nın Mısırlı karısı ortaya çıktı!Kaşıkçı'nın Mısırlı karısı ortaya çıktı!

SALI GÜNÜ RAPOR YAYINLANACAK

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın, Kaşıkçı'nın öldürülmesinde kendilerine yalan söylemiş olup olmadığını soran gazetecilere Trump, “Bilmiyorum, gerçekten kimlerin ne bildiğini, ne yaptığını ancak bunu söyleyebilirim” değerlendirmesinde bulundu. Başkan Trump, gazetecilere yaptığı açıklamada, konuyla ilgili olarak Pazartesi ya da Salı günü erken saatlerde “tam bir rapor” yayınlayacağını söyledi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Beyaz Saray'da Cemal Kaşıkçı istifasıSon dakika... Beyaz Saray'da Cemal Kaşıkçı istifası

Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) yetkililerinin, Suudi Prens Muhammed Bin Salman’ın Kaşıkçı'nın 2 Ekim’de İstanbul’da Suudi Konsolosluğunda ölüm emrini verdiği iddia etmişti. ABD Dışişleri Bakanlığı ise açıklanan raporları yalanlamıştı. İHA

Son güncelleme: 08:10 20.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more