Sözcü Plus Giriş

Aydın’da tehlikeli fabrika yangını

Aydın'ın Germencik ilçesinde bir süt ürünleri işleme tesisinde çıkan ve kısa sürede bütün fabrikayı etkisi altına alan yangın, kontrol altına alındı.

21:23 -

Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Ak Gıda Süt İşleme Tesisi’nde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, kısa sürede tüm fabrikaya yayıldı. İtfaiye ekiplerinin zorlukla müdahale ettiği yangın sırasında bina içinden patlama sesleri duyuldu. Fabrikadan yükselen alev ve dumanların ilçe merkezinden de görülmesi sonrası çok sayıda vatandaş olay yerine geldi.

Yangın bütün çabalara rağmen kontrol altına alınamadı. AA

Süt ürünleri fabrikası olduğu öğrenilen fabrika kullanılamaz hale geldi. AA

Güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, tesis yakınına girişleri kapattı. Aydın Orman İşletme Müdürlüğü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından takviye gelen ekipler de yangına müdahale etti. Fabrikanın bazı duvarları, itfaiye ekiplerinin müdahalesini kolaylaştırması amacıyla iş makinesi yardımıyla yıkıldı.

Yangın güçlükle kontrol altına alındı. İHA

Yangın güçlükle kontrol altına alındı. İHA

Yangın, ekiplerin müdahalesi sonucu kontrol altına alındı.

Yangın sırasında yaşanan patlamalar nedeniyle bölgeye sivil girişi yasaklandı. AA

Yangın sırasında yaşanan patlamalar nedeniyle bölgeye sivil girişi yasaklandı. AA

Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Germencik Kaymakamı Ayhan Işık da olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Serdar Adanır, gazetecilere yaptığı açıklamada, 19.30’da başlayan yangının kontrol altına alındığını belirterek, “Geldiğimizde yangın kısa sürede büyümüş ve özellikle güney kısmında yoğunlaşmıştı. Ambalaj ve kolilerin olduğu yerde daha çok yoğun ateş başlamıştı. İçeride ise bazı tüplerin patlamasıyla yangın daha da büyümüştü. Şu an yangını kontrol altına aldık. Yangın küçük bir bölgede devam ediyor ama orayı da kısmen kontrol altına aldık” ifadesini kullandı.  AA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 00:30 24.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more