Sözcü Plus Giriş

Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman açıklanacak? E-Devlet bedelli askerlik celp yerleri…

Bedelli askerlik başvuru süreci tamamlandı. Askere gidecek adaylar nerede askerlik yapacaklarını araştırıyor. 4. celp döneminin belli olması ile hangi ile gidecekler belli olacak. Peki bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman açıklanır?

14:53 -
Bedelli askerlik 4. celp dönemi ne zaman açıklanacak? E-Devlet bedelli askerlik celp yerleri…

Bedelli askerlik yerleri merakla araştırılıyor. Bedelli askerlikten faydalanmak için başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşların sorguladığı 4. celp dönemi kısa süre içinde açıklanması bekleniyor. Bedelli askerlik 4. celp dönemi bakanlığın internet sitesinden ve e-Devlet üzerinden takip ediliyor…

CELP KONTROLLERİ e-DEVLET’TE

Celp dönemleri ilan edilen yükümlülerin yoklamalarını celp dönemleri için belirlenen ve e-Devlet'te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar tamamlaması gerekecek. Gerekli işlemlerini süresi içerisinde tamamlamayan yükümlüler bedelli askerlik kapsamı dışına çıkartılacak.
bedelli-askerlik-anadolu-ajansi

BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

Dönemlerin belirlenmesinin ardından detaylar, Milli Savunma Bakanlığı Askeralma sekmesi ve E-Devlet üzerinden görüntülenebilecek. Bedelli askerliğe çağrılan öğretmenler, 21 günlük temel askeri eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek.

İLGİLİ HABERSon dakika: Bedelli askerlik başvurularıyla ilgili flaş gelişme!Son dakika: Bedelli askerlik başvurularıyla ilgili flaş gelişme!

ÖĞRETMENLER TATİL DÖNEMİNE ERTELEYEBİLECEK

“Yarıyıl ve yaz tatiline erteleme düzenlemesi” öncesinde temel askeri eğitime çağrılan ve celp dönemine gün sayan öğretmenler, bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvuruda bulunarak 21 günlük temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek.

Millî Eğitim Bakanlığı ile Millî Savunma Bakanlığı’nın ortak girişimiyle, bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak isteyen öğretmenler, eğitim-öğretim hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla, 21 günlük temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatilinde yerine getirebileceği açıklanmıştı.

Son güncelleme: 16:54 05.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more