Sözcü Plus Giriş

İnce’ye 9 milyon lira bağış

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye bağış yağıyor. İnce’nin hesabına seçim kampanyasında kullanması için, 3 milyonu aşkın vatandaş tarafından, 9 milyon liraya yakın para yatırıldı.

Başak KAYA
Güncellenme: 13:48, 25/05/2018
İnce’ye 9 milyon lira bağış

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka da, İnce'nin hesabına 13 bin lira bağış yaptı. Nazlıaka, İnce'nin seçim gezilerine de katılacağını da açıkladı.

İnce, Cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra bağış için hesap açtırdı. Bu hesaba ilk günden itibaren vatandaşlarca destek bağışları yapıldı. 3 milyonu aşkın vatandaş 1 liradan 13 bin liraya kadar bağışta bulundu.

Yasa gereği Cumhurbaşkanı adaylarına en yüksek devlet memuru aylığını geçmeyecek oranda ve en fazla 13 bin 900 lira bağış yapılabiliyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da önceki gün İnce'nin hesabına 13 bin 900 lira yatırmıştı. İnce de Recep Tayyip Erdoğan dahil tüm Cumhurbaşkanı adaylarına 500'er lira bağış yapmıştı.

EMEKLİLER İLK SIRADA

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Yalova Milletveki,li Muharrem İnce bağış yapan vatandaşlara teşekkür etti ve SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada da şunları söyledi:

‘'Yapılan bağışlar var. Sanıyorum 9 milyon TL’ye yakın para toplanmış. Tabi ki vatandaşlarımın katkılarını bekliyoruz. Destek de korkunç. Yaşar Tüzün (Bilecik Milletvekili) bakıyor o işe, o yetkili. Ama Yaşar, ‘Şunu da yapalım, bunu da yapalım' dediğine göre para var demek ki. Emekli vatandaşlarıma da teşekkür ediyorum, korkunç para yatırıyorlar''

AYVALIK'TA DA BAĞIŞ KUYRUĞU
CHP Ayvalık İlçe Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Adayları Muharrem İnce'ye bağış yapmak için banka önünde kuyruklar oluşturdu. Bağış kampanyasına destek veren Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Türkiye'nin değişimi için Ayvalık'ta heyecan var” dedi.
Yayınlanma Tarihi:12:05,