Sözcü Plus Giriş

Gümüşhane’de okullar yarın tatil edildi! Gümüşhane Valiliği’nden flaş açıklama

Öğrenciler merakla okulların kar nedeniyle tatil edilip edilmeyeceğini araştırıyor. Binlerce öğrencinin merak ettiği sorunun cevabı Gümüşhane Valiliği'nden geldi. Gümüşhane'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verilecek.

Güncellenme: 00:08, 28/12/2018
Gümüşhane’de okullar yarın tatil edildi! Gümüşhane Valiliği’nden flaş açıklama

Gümüşhane’de okullar yarın tatil edildi! Gümüşhane Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il merkezi ve ilçelerde yaşanan aşırı soğuk ve buzlanma ile kar yağışı beklenmesi sonucu herhangi bir olumsuzluğa ve mağduriyete meydan vermemek amacıyla yarın, tüm resmi, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim veren resmi ve özel okul, kreş ile kurumların tamamında eğitim öğretime ara verileceği belirtildi.  Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

İlginizi ÇekebilirMeteoroloji'den son dakika hava durumu raporu: Yoğun kar yağışına dikkat!Meteoroloji'den son dakika hava durumu raporu: Yoğun kar yağışına dikkat!
ÖĞRENCİLER KAYMAKAMI KAR TOPU YAĞMURUNA TUTTU!Gümüşhane'nin Şiran ilçesi Kaymakamı Osman Oğuz Ekşi, ziyaret ettiği okulda minik öğrenciler tarafından kartopu yağmuruna tutuldu.

Beraberindeki protokol üyeleri ile sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle okullardaki durumu incelemek üzere Mithatpaşa İlkokuluna giden Kaymakam Ekşi, okul bahçesinde öğrencilerle kar topu oynadı.

Minik öğrencilerin adeta kartopu bombardımana tuttuğu Kaymakam Ekşi, zor anlar yaşarken, bu keyifli anlar sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından çok sayıda beğeni ve yorum alırken, konuyla ilgili soruları cevaplandıran Kaymakam Ekşi, “İlçemizde ki yoğun kar yağışını eğlenceye çeviren güzel yürekli öğrencilerimize, çalışma arkadaşlarımızla sürpriz yapmak istedik. Kar topu savaşı yaparken okul bahçemizde güzel ve samimi görüntüler oluştu. Burada ki öğrencilerinizin yüzlerinde oluşan mutluluk bizler için her şeyden kıymetlidir” dedi.

AJANSLAR

Yayınlanma Tarihi:18:00,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more