Sözcü Plus Giriş

Hava durumu: Meteoroloji’den İstanbul için şiddetli yağış uyarısı geldi! Günlerce sürecek!

Meteoroloji'den İstanbul için şiddetli yağış uyarısı geldi! Yapılan uyarıda yağışların; öğleden sonra İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı bilgisi verildi. İstanbul'da yağışların bugün öğle saatlerinden sonra başlayacağı ve aralıklarla 3-4 gün süreceği öngörülüyor. Bulutların an itibarı ile arttığı da gözlemleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu ve su hortumuna karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı! İşte ayrıntılar...

Güncellenme: 10:48, 15/08/2018
Hava durumu: Meteoroloji’den İstanbul için şiddetli yağış uyarısı geldi! Günlerce sürecek!

İstanbul’a ani sel baskını ve şiddetli yağmur uyarısı yapıldı. Meteoroloji verilerine göre yağış öğleden sonraki saatlerde başlayacak. Yağışlar İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ ve Kocaeli çevresinde yoğun olarak görülecek. Yağışlar İstanbul başta olmak üzere Marmara ve Karadeniz’de 3 gün sürecek. İşte hava durumuna dair ayrıntılar…

İstanbul yağmuru için beklenen saat öğle saatleri…

İstanbul’da bugün saat saat hava durumu

istanbulda-saatlik-tahmin

ISTANBUL 31 derece

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BURSA 32 derece

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EDIRNE 33 derece

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELI 30 derece

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL’UN 5 GÜNLÜK HAVA HARİTASI

istanbul-5-gunluk

TÜM YURTTA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara ve Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kars, Ardahan, Erzurum’un kuzey ilçeleri ve Doğu Akdeniz Toroslar Mevkii’nin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:

Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

TÜRKİYE’NİN 5 GÜNLÜK HAVA HARİTASI

5gunluk-hava-haritasi-18-temmuz

RÜZGAR:

Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; öğle saatlerinde İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu ve hortum) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUGÜN TÜRKİYE’DE HAVA DURUMU

18-temmuz-hava-durumu

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

Yayınlanma Tarihi:07:56,