Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da Sarallar’a operasyon

İstanbul Polisi, kendilerini “Sarallar Suç Örgütü” üyesi olarak tanıtarak, yağma olaylarına karışan bir şebekeye operasyon düzenledi. Ümit S. ve Tufan S.’nin liderliğini yaptığı şebekeye düzenlenen baskında 17 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 7 silah, 600 mermi ve piyasa değeri 1 milyon lira olan çek-senet ele geçirildi.

Habip ATAM
13:36 -

Polisi harekete geçiren olay 7 ay önce ortaya çıktı. Zorla senet imzalatılmak için darp edilen bazı işadamlarının belirlenmesi üzerine polis ekipleri harekete geçti. İstanbul Emniyeti'ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri senet imzalatmak için tehdit ve cebir uygulayan şüphelilerin belirlenmesi için teknik ve fiziki takip çalışması başlattı. Şebeke elebaşının Ümit S. ve Tufan S. olduğu anlaşıldı.
Şüphelilerin kendilerini “Sarallar Suç Örgütü” üyesi olarak tanıtarak yaklaşık 20 olaya karıştığı anlaşıldı. Yapılan çalışmalarda şebekenin 30 kişiyi mağdur ettiği anlaşıldı.

Çalışmaların ardından savcılık talimatıyla operasyon kararı alındı. İstanbul ve Gebze'de düzenlenen eş zamanlı baskında şebeke elebaşları Ümit S. ve Tufan S.'nin de aralarında bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alındı. Aramalarda ise 6 tabanca 1 av tüfeği, 600 mermi ve 1 milyonluk çek senet ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:13 08.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more