Tren faciasını kahramanları

Türkiye dün akşam saatlerinden beri 24 kişinin yaşamını yitirdiği 318 kişinin de yaralandığı tren kazasının şokunu yaşıyor. Araçların ulaşmakta güçlük çektiği bir bölgede meydana gelen kazaya ilk olarak traktörlerle ulaşan köylüler müdahale etti. Bir çok yaralıyı traktörlerle hastaneye yetiştiren ve kurtarma ekiplerini olay yerine taşıyan köylüler ölü sayısının artmasının önüne geçti. 

Edirne Uzunköprü'den 362 yolcu ve 6 personel ile Halkalı gitmek üzere 15.40'ta hareket eden yolcu treni saat 17.00 sıralarında Tekirdağ’ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi’nde raydan çıkarak devrildi. Metrelerce sürüklenen trende bulunan yolcular dehşeti yaşadı.

Bu sırada patlamayı andıran gürültü üzerine çevrede bulunan köylüler kazazedelere yardım edebilmek için seferber oldu. Kısa sürede olay yerine giden köylüler, yaralıları araçların giremediği bölgeden traktörleriyle taşıyarak ambulanslara yetiştirdi. Yaralılar, köylülerin traktörlerle yaptıkları bu yardımların ölü sayısının artmasını engelleyen en büyük etken oldu.

Kaza yerinde ise arama ve kurtarma çalışmaları sabaha kadar aralıksız sürdürüldü. Yaralılar, başta Çorlu olmak üzere Tekirdağ, bağlı diğer ilçeler ile İstanbul’daki devlet ve özel hastanelerde tedaviye alındı. Yakınları da yaralıların bulunduğu hastanelere akın etti.

Türkiye'nin en büyük tren kazaları İlginizi Çekebilir Türkiye'nin en büyük tren kazaları
koylu-1 koylu-2 koylu-3 koylu-4 koylu-5 koylu-6 koylu-7 koylu-8 koylu-9 koylu-10 koylu-11 koylu-12 koylu-13 koylu-14 koylu-15 koylu-16

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...