Sözcü Plus Giriş

Bizi birkaç defa DOLANDIRDILAR

Özcan Kavurt, İhlas Finans’a kaptırdığı parayı 19 yıldır alamayan 68 bin mudiden biri... “Cumhurbaşkanımıza yalvarıyorum. Derdimize derman olsun” diyor. Kaptırdığı 11 bin doları geri almasını sağlayacak düzenlemenin Meclis’ten geçmesi için talimat verilmesini istiyor...

06:00 -
Bizi birkaç defa DOLANDIRDILAR

Özcan Kavurt, İhlas Finans'ın mağdur ettiği binlerce kişiden biri… Mesleği terzilik ancak 5 aydır işsiz. Evli ve 2 çocuk babası Kavurt, 19 yıl önce on binlerce mağdurla benzer sebeple elindeki parayı İhlas Finans'a kaptırdı. 19 yıldır parasını kurtarmaya çalışıyor. İşte 19 yıllık İhlas mağduru 49 yaşındaki Özcan Kavurt'un anlattıkları:

2 AY SONRA BATTILAR: Elimizdeki bir miktar parayla 2000 yılında bir ev almaya niyetlendik. O sırada bir akrabamıza para lazım oldu. Borç verdik. Kalan 11 bin dolar civarı paramızı da Enver Ören'in güler yüzüne güvenip İhlas Finans'a yatırdık. Ben parayı yatırdıktan iki ay sonra “Battık” dediler. Herhangi bir kar payı da almadım.

İhlas Finans'a 11 bin dolar kaptıran Özcan Kavurt arkadaşımız Fatma Vurgun'a konuştu.

İhlas Finans'a 11 bin dolar kaptıran Özcan Kavurt arkadaşımız Fatma Vurgun'a konuştu.

YALAN SÖYLÜYORLAR: Tam 19 yıldır bizim paramızı kullanıyorlar. ‘Battı' denildiğinde, şubelerinin önüne gittik. “Kimsenin bizde parası kalmayacak” diye geçiştirdiler. TGRT'ye çıkıp ‘Şu kadar kişinin parasını verdik' diye yalan söylüyorlar.

KİM KORUYOR: Dini duyguları üzerinden insanları dolandırdılar. Bizim devlete yükümüz olmadan bu parayı İhlas Holding'den temin edebilirler. Varlıkları yetiyor paramızı ödemeye ama ödemiyorlar. Mücahit Ören, kime güveniyor? Arkasında kim var? Devlet üstü bir güç mü? Niye dokunamıyorlar bunlara anlamıyorum. Cumhurbaşkanımız'a yalvarıyorum. Lütfen bizim derdimizin dermanı olsun. Bu işin Cumhurbaşkanımız'ın bir sözüyle çözüleceğini biliyoruz.

SEVİNÇLE KOŞTUM: Yaklaşık 12-13 yıl önce İhlas Finans tarafından arandım. “İyi bir gelişme var, Kadıköy'e gelin” dediler. Paramızı geri verecekler diye sevinçle Kadıköy'e gittim. Benim gibi birçok kişiyi aramışlar. Bizi bir vapura bindirip Yalova-Armutlu'ya götürdüler. Başımızda da bir pazarlamacı vardı. Akşama kadar bize oradan devre mülk satmaya çalıştılar. Ben almak istemeyince pazarlamacı çocuk, “Ağabey zaten sizin paranızı vermeyecekler bari şuradan 1-2 yer alın da ben prim alayım” dedi. O gün anladım ki bizim paramızı gerçekten vermeyecekler.

İhlaszede Özcan Kavurt evli ve 2 çocuk babası. 5 ay önce işsiz kalmış. İhlas'tan parasını alırsa birkaç ay rahat edecek.

İhlaszede Özcan Kavurt evli ve 2 çocuk babası. 5 ay önce işsiz kalmış. İhlas'tan parasını alırsa birkaç ay rahat edecek.

Son güncelleme: 05:42 04.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more