İstanbul’un ‘geçiçi başkanı’ belli oldu: İstanbul Valisi Ali Yerlikaya

Ekrem İmamoğlu'nun yerine, İBB Başkanı olarak İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 'vekil' olarak atandı. Yerlikaya 23 Haziran'da yeni başkan seçilene kadar İstanbul'un hem Valisi hem de Büyükşehir Belediye Başkanı olacak.

İstanbul’un ‘geçiçi başkanı’ belli oldu: İstanbul Valisi Ali Yerlikaya

YSK’nın kararıyla İstanbul’daki ‘Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi’ iptal edildi. İstanbullu 23 Haziran’da yeniden sandık başına gidecek. YSK’nın kararının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi, tüm sonuçlarıyla ortadan kalktığından, İmamoğlu'nun 17 Nisan'da aldığı mazbatası da hükümsüz hale geldi.

FOTO:AA – En güçlü ihtimale göre İstanbul’un ‘geçici belediye başkanı’ Vali Ali Yerlikaya olacak.

İstanbul’daki süreç için İçişleri Bakanlığı kararını verdi. İBB’nin geçici belediye başkanı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya oldu.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada “Yüksek Seçim Kurulu'nun 06/05/2019 tarih ve 284488 sayılı kararı kapsamında yeniden yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonucunda yeni belediye başkanı seçilinceye kadar 5393 sayılı Belediye Kanun'un 46'ncı maddesi geregince İstanbul Valisi Ali YERLİKAYA İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyrulur” denildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kimdir? İlginizi Çekebilir İstanbul Valisi Ali Yerlikaya kimdir?

 

Sosyal medya bunu konuşuyor... Vali 'Üsküdarlılar' diyemeyince... İlginizi Çekebilir Sosyal medya bunu konuşuyor... Vali 'Üsküdarlılar' diyemeyince...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...