Sözcü Plus Giriş

Sel sularına kapılan yavru kediyi suni teneffüsüyle hayata döndürdü

İstanbul Pendik'te sel sularına kapılan bir sokak kedisini fark eden belediye işçisi, suni teneffüs yaparak onu hayata döndürdü. Geçici hayvan bakım evine götürülerek tedavi altına alınan kendinin sağlık durumunu iyi olduğu öğrenilirken kahraman işçi sosyal medyada gündem oldu. O anları anlatan İşçi Metin Keskin ise "Her vicdanlı insanın yapması gerek şeyi yaptım, bizim yavrumuz oldu çok mutluyum" diye konuştu. Kediye bir isim düşünmediğini söyleyen Keskin, "Bu İstanbul'un kedisi oldu artık. Bizim hepimizin kedisi oldu. Halkımızın ne öngörürse o olsun" dedi. Keskin'in bu güzel önerisine siz de katılıyorsanız isim önerilerinizi net@sozcu.com.tr adresimize gönderin yayınlayalım....

10:54 -

İstanbul Pendik, Kartal ve Tuzla’da kuvvetli yağış etkili oldu. Pendik’te yollar göle dönerken D-100’de trafik durdu. İtfaiye yollardaki su birikintisini müdahale etti. Bir belediye çalışanı sel sularına kapılan yavru kediyi fark etti.

Metin Keskin adlı belediye işçisi kediyi boğulmak üzereyken sudan çıkarttı. Belediye işçisi suni teneffüs yaparak kediyi hayata döndürdü. Miyavlamaya başlayan kediyi masaj yapıp havlu ile kuruladı. İşçinin kediyi kurtarma anları kameralara yansıdı.

Kurtarılan kedi Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’ne götürülerek tedavi altına alındı.

Kediyi havluya saran işçi koşarak aracına geldi ve kediyi veterinere götürdü. İşçinin kediyi hayatta tutma mücadelesi çevredekilkere duygu dolu anlar yaşattı.  Kedi daha sonra, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı(İBB)’nin Pendik’de bulunan Tepeören Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Kedinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

BİR HAYAT KURTARDIM ÇOK MUTLUYUM

Yavru kediyi sudan kurtaran işçi Metin Keskin hayvan barınağına gelerek yavru kediyi ziyaret eden Keskin “Yağıştan dolayı biriken suyu temizlemek ve kapanan yolu açmak için çalışıyorduk. Bu yavru kediyi gördük. Baygındı. Sesi yoktu. Cansızdı. Hemen kenara alarak aldığımız ilk yardım derslerini uygulamaya başladık. Ağzındaki suyu aşağıya doğru sarkıtarak ve masaj yaparak çıkarmaya çalıştım. Daha sonra suni teneffüs yapınca miyavlamaya başladı. Hemen araçla buraya getirdim. Şu anda gördüğünüz gibi sağlık durumu çok iyi. Bir can kurtardık çok mutluyum “diye konuştu

YAVRU KEDİNİN SAĞLIK DURUMU İYİ

Veteriner Mevlüt Maytalman kedinin sağlık durumun iyi olduğu söyledi. Maytalman “Geldiğinde ıslandığından vücut ısısı düşmüştü, tedavi başladık. Isınması için kuvöze koyduk. Şu anda durumu çok iyi. Tahlillerini yaptık. 24 saat dolduktan sonra sahiplendirme işlemi yapacağız. İlk olarak karayolları ekiplerimize sahiplendirme yaptıracağız eğer onlar kabul etmezse vatandaşlar için müdürlüğe başvurmalarını istiyoruz “ diye konuştu.

İSTANBUL HALKIMIZ İSİM VERSİN

Yavru kediyi kurtaran Metin Keskin kediye bir isim düşünmediğini söyleyerek “Bu İstanbul’un kedisi oldu artık. Bizim hepimizin kedisi oldu artık . Halkımızın ne öngörürse o olsun “ diye konuştu.

İLGİLİ HABERBir kahraman daha! Sel sularına kapılan yavru köpekleri boğulmaktan kurtardıBir kahraman daha! Sel sularına kapılan yavru köpekleri boğulmaktan kurtardı

SİZDEN GELEN İSİM ÖNERİLERİ

Kedi için net@sozcu.com.tr’ye gönderilen isim önerilerinden bazıları:

Sena Eylül Gürel: İstanbul da kurtarılan kedinin adı İSTANBUL olmalı

Nesrin Güven: Öncelikle bu çalışanı yürekten kutlarım haberi ağlayarak okudum bizimde bir yavru kedimiz var
Selden kurtarılan yavru kediye dişi ise yağmur erkek ise rüzgar diyebiliriz

Bülent Dayioglu: KESKIN olsun

Yakup Durmuş: Bence adı ‘UMUT’ olsun.

Hakan Erpolat: Kurtarılan kedinin ismi Türkiye’de unutalan bir şey olsun. Ben adının ” VEFA ” Olmasını öneriyorum…

Ahmet Ökten: NEFES

Tarhan Baydar: NEFES olsun ufaklığın adi

Cemal Oktay: O kedicigin ismi güzel olsun

Hasan Odabaşı: Kurtarılan kedinin ad ISLAK olsun

Aydin Demir: Nefes olsun

Tutku Güner: Kedinin ismi “Hayat” olsun

Yağız Özdemir: Kedinin ismi UMUT olsun, bu ülkenin en çok umuda ihtiyacı var

Ali Mısırlı: KURTBEY olsun

Ayfer Durmuş: Pendik’te yavru kediyi selden kurtaran belediye isçisi Metin beye çok teşekkürler. Böyle insanlar sayesinde dünya yaşanabilir bir yer oluyor. Kendisinin maddi anlamda da ödüllendirilmesini bekleriz çalıştığı kurumdan.Bu insanlar düsük maaşlarla aile geçindiriyor. Böyle iyi insanların maddi manevi teşvik edilmesi lazım.
Bu arada kediciğe isim aranıyormuş. İsmi Nimet olsun bence.

Mücahit Şimşek: Kedinin adı Umut olsun

Ali Senbil: Dün yağmur sularından kurtarılıp hayata döndürülen kedinin adı “NEFES” olmalı bence

Sedat Yıldız: Birinci öneri: Vicdan, İkinci öneri: Nefes

Keskin hayatını kurtardığı kedi ile bir araya geldi. Foto: DHA

Belediye işçisinin bu hareketi sosyal medyada da gündem oldu. Binlerce kullanıcı işçiye övgü dolu sözlerle teşekkür etti.

İşte mesajlardan bazıları:
-Teşekkürler yüreği güzel insan İstanbul Pendik’te etkili olan sağanak yağış nedeniyle boğulma tehlikesi yaşayan yavru kedi suni teneffüsle kurtarıldı.
Allahım şu merhametden herkese ver.. Aminn

-Günün en güzel görüntüsü… Pendik de sulara kapılan kedi ve itfaiye erinin çabası…

-Pendik’te etkili olan sağanak nedeniyle boğulma tehlikesi yaşayan yavru kedi böyle kurtarıldı

 

Son güncelleme: 16:59 13.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more