Sözcü Plus Giriş

UEFA Kupası Türkiye’de!

UEFA Avrupa Ligi’nin sembolü, 48 takımın uğruna mücadele ettiği UEFA Kupası’nın son durağı Türkiye oldu. Dünyanın en büyük araç kiralama şirketi Enterprise Rent-A-Car, Bakü’de gerçekleşecek dev final öncesi kupayı iki gün boyunca İstanbul’da sergiledi.

Sozcu.com.tr
13:07 -
UEFA Kupası Türkiye’de!

Organizasyon kapsamında gerçekleşen törende Enterprise Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başdemir, Enterprise Türkiye CEO'su Özarslan Tangün ve Enterprise Avrupa,  Ortadoğu ve K. Afrika Pazarlama Başkanı Jim Stoeppler hazır bulundu. Törende ayrıca 2000 yılında UEFA Kupası'nı ülkemize getirme başarısını gösteren Galatasaray'ın kadrosunda bulunan Hakan Ünsal ve Ergün Penbe de yer aldı.

“Turizmle birlikte başarılı bir yıl geçireceğiz”

Enterprise Türkiye CEO'su Özarslan Tangün, hizmet vermeye başladıkları 2014 yılından 2018 yılına kadar her yıl sektörün 3-4 kat üzerinde büyüdüklerini belirtti. Sektör açısında zor geçen 2018 yılında THY, Türk Telekom ve Anadolu Jet işbirlikleriyle birlikte rekor bir yılı geride bıraktıklarının altını çizen Tangün, “Bu yıl turizmde beklenen büyük ivmelenmeyle birlikte başarılı ve büyümemize devam edeceğimiz bir yılı geride bırakacağız” dedi.

“2018 yılında 24.1 milyar dolar gelir elde ettik”

Enterprise Avrupa, Ortadoğu ve K. Afrika Pazarlama Başkanı Jim Stoeppler ise şu ifadeleri kullandı: “1957 yılında ABD'de kurulan Enterprise Rent-A-Car, geride kalan 61 yılda dünyanın en büyük mobilite ve araç kiralama şirketi oldu. Şu anda toplamda 95 ülkede, 2 milyon araç, 100 bin çalışan ve 10 bini aşkın ofiste hizmet veriyoruz. 2018 yılında 24.1 milyar dolar gelir elde ederek büyümemiz sürdürdük. İlk kez 1994 yılında hizmet vermeye başladığımız Avrupa'da, araç kiralama müşterileriyle güçlü bir bağ kurmak için futbol çok iyi bir yöntemdi. UEFA Avrupa Ligi'ne her yıl 23 ülke katılıyor ve 205 maç oynanıyor. Bu bakımdan resmi sponsorluğa önem veriyoruz. Türkiye de UEFA Avrupa Ligi'nin resmi hesaplarını takip eden ülkeler içerisinde ilk 10'a giriyor. Enterprise'ın hizmet verdiği ülkeler arasında marka bilinirliliği ve müşteri memnuniyeti alanında çok iyi bir konumda yer alan Türkiye'den oldukça memnunuz.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more