Sözcü Plus Giriş

Almanya Dortmund’da isyan çıktı! Polis müdahale etti…

Almanya'nın Dortmund Kenti’nde, sarı yelek giyen bir grup corona tedbirlerini protesto ederek, kısıtlamaların kaldırılmasını talep etti. Alman polisi olaya katılan 56 yaşındaki bir kadını gözaltına almaya çalışırken arbede çıktı.

Ali GÜLEN
00:24 -

2 Mayıs’ta gerçekleşen gösteride polisin “Sosyal mesafeya uyun” uyarısına cevap veren 56 yaşındaki bir kadın polisle tartıştı. Kimlik bilgilerini vermemekte ısrar eden kadına karşı, polisler destek ekibi çağırdı ve “sosyal mesafe cezası” yazmak için harekete geçti.

“BU ÇOK BÜYÜK BİR UTANÇ”

Kadının polisler tarafından gözaltına alınması, çevredeki insanlar tarafından tepkiyle karşılandı. Çevredekiler “Utanın. Bu çok büyük bir utanç. Bir kadına karşı bu kadar polis. İnsan hakları nerede kaldı? Anayasal haklar nerede kaldı? Sizler birer haydutsunuz. Siz utanç kaynağısınız” diye bağırdı.

ÇANTASINDAN BIÇAK ÇIKTI

Saniye saniye cep telefonuna kaydedilen olay, kısa süre içerisinde sosyal medyada yayıldı. Dortmund Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, kadının polise direndiği, kimliğini vermediği, daha sonra yapılan aramada çantasından bir bıçak çıktığı ve bu neden gözaltına alındığı belirtildi.

Gözaltına direnen 56 yaşındaki kadına karşı, polise mukavemet ve silah taşıma yasasına aykırılıktan suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi.

İLGİLİ HABERAlmanya yarın normale dönüyor: Gözler 100 binde 35'teAlmanya yarın normale dönüyor: Gözler 100 binde 35'te

 

İLGİLİ HABERÜlkeler arasında aşı savaşı! Erdoğan ve Merkel aynı saftaÜlkeler arasında aşı savaşı! Erdoğan ve Merkel aynı safta
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more