Fransa’da son durum: Corona sonrası iş ve okul planı hazırlanıyor!

Corona virüsü salgını nedeniyle Fransa'da son 24 saat içinde 242 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu, ölü sayısı 22 bin 856'ya yükseldi. Normalleşme sürecine ilişkin Fransa Bilim Konseyi, 1 Mayıs’tan itibaren yeniden açılacak olan işletmeler ve okullar hakkında tavsiye kararlarını açıkladı.

Fransa’da son durum: Corona sonrası iş ve okul planı hazırlanıyor!

Fransa Sağlık Bakanlığı Genel Direktörü Jerome Salomon, ülkede vaka sayısının 161 bin 488 olduğunu duyurdu.

Ülke genelinde 44 bin 903 kişinin iyileşerek taburcu olduğunu aktaran Salomon, 4 bin 682 kişinin ise yoğun bakımda tedavi gördüğünü açıkladı.

FRANSA BİLİM KURULU’NDAN OKUL TAVSİYESİ

Fransa'da 11 Mayıs'tan itibaren işletmeler ve okullar kademeli olarak açılması planlanırken, Fransa Bilim Konseyi, okula gidecek olan öğrencilere ve ailelerine tavsiyelerde bulundu.

Konsey, ilkokuldan liseye kadar eğitim veren okullarda maske takmanın zorunlu olması gerektiğini açıklarken, sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarıda bulundu.

EĞİTİMDE İKİLİ SİSTEM ÇAPRISI

Bilim Konseyi, okulda öğlen yemeklerinin sınıflarda yenilmesi gerektiğini açıklarken, yemekhanelerde öğrencilerin birbiri ile temas edebileceği uyarısında bulundu.

Konsey, eğitimin sabah ve öğlen olarak ikiye ayrılması gerektiğini bildirirken, bu sayede okul servislerinde yaşanacak öğrenci yoğunluğunun azalacağını ifade etti.

Bilim Konseyi, okullara mecburi değil gönüllülük esasına göre gidilmesi gerektiğini aktarırken, öğrencilere düzenli test yapılmasına gerek olmadığına fakat ailelerini çocuklarının ateşini düzenli olarak ölçmesi gerektiğini vurguladı.(İHA)

Bakan Koca coronayla ilgili son verileri paylaştı İlginizi Çekebilir Bakan Koca coronayla ilgili son verileri paylaştı Corona virüsü Almanya'daki Türkler arasında evlilik krizi yarattı İlginizi Çekebilir Corona virüsü Almanya'daki Türkler arasında evlilik krizi yarattı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile Almanca Almanya Bilim Corona evlilik Fransa Maske Normalleşme öğrenci okul Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Türkiye
Loading...