İngiltere’de flaş karar: Toplu Covid-19 testleri geliyor

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, corona virüsü (Covid-19) salgını kapsamında ülkedeki kısıtlamaların kaldırılmasının hızlanması için kitlesel corona virüsü testleri yapılacağını açıkladı.

İngiltere’de flaş karar: Toplu Covid-19 testleri geliyor

İngiltere’de corona virüsünün (Covid-19) yayılmasını kontrol altında tutmak ve kısıtlamaların hafifletilebilmesi için hükümetin kitlesel testler yapacağı duyuruldu.

Sağlık Bakanı Matt Hancock yaptığı açıklamada, İngiltere hükümetinincorona virüsü semptomları olmayanlar da dahil olmak üzere herkesin Covid-19 testi yaptıracağı “büyük bir proje” başlattığını bildirdi.

Bakan Hancock, halkın Covid-19 için düzenli olarak test edilmesinin “norm” haline geleceği kitlesel testler sayesinde hükümetin sosyal özgürlükler üzerindeki bazı sınırlamalarını azaltacağını ifade etti.

Kitlesel testlerin ne zaman yapılacağına dair bir tarih belirtmeyen Hancock, corona virüsü test kapasitesinin 2020 yılı içerisinde artırılmaya devam edeceğini aktardı.

“TESTİ HERKES KENDİNE UYGULAYABİLECEK”

Hancock, “Bu yeni teknolojiler ile boğazınızın arkasına kadar bir pamuklu çubuk kontrolü yerine sadece tükürük kullanmanız gerekiyor, bu da herkesin kendi kendine uygulayabileceği anlamına geliyor” dedi.

Bazı testler için laboratuvara ihtiyaç olmadığını belirten Hancock, bu nedenle testi gönderip geri almak zorunda kalınmadığı için daha hızlı sonuç alınacağının altını çizdi.

Şu anda Porton Down’daki bilimsel laboratuvarlarda bu testlerden bazılarının denendiğini söyleyen Hancock, testlerin değerlendirmeyi geçmesi durumunda hemen uygulanacağını dile getirdi. (İHA)

Skandal corona partisi termal kamerayla görüntülendi! İlginizi Çekebilir Skandal corona partisi termal kamerayla görüntülendi!

İspanya'da 4 ay sonra rekor corona vakası... İlginizi Çekebilir İspanya'da 4 ay sonra rekor corona vakası...

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona İngiltere İspanya Polis Sağlık Sağlık Bakanı