Sözcü Plus Giriş

Meksika’da hafta sonu katliamı! Sokaklar cesetlerle doldu taştı

Çete savaşlarının bitmek tükenmek bilmediği Meksika'da yine dehşet dolu bir hafta sonu yaşandı. Guanajuato eyaletinde Cuma gününden bu yana 48 kişi öldürüldü.

Sozcu.com.tr
11:20 -
Meksika’da hafta sonu katliamı! Sokaklar cesetlerle doldu taştı

Meksika’da çete savaşlarının kalbinde kanlı bir hafta sonu geride kaldı. Guanajuato’da aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 48 kişi, cuma gününden pazar gününe kadar uyuşturucu çetelerinin çatışmasında hayatını kaybetti. Kurbanlar arasında en gencinin 6 yaşında bir çocuk olduğu açıklandı.

Meksikalı yetkililerin adını açıklamadığı talihsiz çocuğun, bir yiyecek standında bulunduğu sırada silahlı 10 kişinin ateş açması sonucu öldüğü belirtildi. Çocuğun babası ve hamile olan annesinin de olay yerinde can verdiği öğrenildi.

Ölenlerin fotoğrafları yerel medyada paylaşıldı.

Yerel basın yaşanan dehşetin fotoğraflarını yayınlarken, sokak ortasındaki cesetler dikkat çekti. Olaylar nedeniyle gözaltına alınan kimse olmazken, mesai çıkışı evine giden bir polis memurunun da kurbanlar arasında olduğu ifade ediliyor.

Meksika’da çete savaşlarının en yoğun yaşandığı bölgelerden olan Guanajuato’da 2020 yılının başından bu yana 301 kişi öldürüldü. Hükümetin paylaştığı verilere göre 2019’da eyalette toplam 3 bin 540 kişi hayatını kaybetti.

İLGİLİ HABERDünya bu kadınları konuşuyor... İşledikleri suçlar kan donduruyor!Dünya bu kadınları konuşuyor... İşledikleri suçlar kan donduruyor!

 

İLGİLİ HABEREl Chapo'nun oğlu yakalandı sokaklar karıştı... Polis bırakmak zorunda kaldı!El Chapo'nun oğlu yakalandı sokaklar karıştı... Polis bırakmak zorunda kaldı!

 

İLGİLİ HABERDehşete düşüren rakam! Meksika'da morglarda 30 binden fazla kimliği belirsiz ceset varDehşete düşüren rakam! Meksika'da morglarda 30 binden fazla kimliği belirsiz ceset var
Son güncelleme: 14:38 28.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more