Sözcü Plus Giriş

Bilim insanlarından başbakana uyarı: 100 bin insan ölür

Corona virüsü salgınıyla mücadele eden İngiltere'nin saygın gazetelerinden Sunday Times, bir grup bilim insanının hazırlayarak Başbakan Johnson'a verdiği rapora ulaştı. Raporda, "Eğer kısıtlama ve yasaklar erken kaldırılırsa yıl sonunda 100 bin insan ölür" uyarısı yapıldı.

Sozcu.com.tr
09:57 -
Bilim insanlarından başbakana uyarı: 100 bin insan ölür

215 binden fazla insanın hasta olduğu ve 31 binden fazla insanın corona virüsüne bağlı sebeplerle yaşamını yitirdiği İngiltere’de korkutan bir rapor Başbakan Boris Johnson’a sunuldu.

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Sunday Times’ın haberinde, bilim insanlarından oluşan bir ekibin hazırladığı raporun detayları yer aldı. Geçen ay içerisinde corona virüsünü yoğun bakımda yenmeyi başaran Başbakan Johnson’a verilen raporda “Eğer yasaklama ve kısıtlamalar çok hızlı ve çok erken kaldırılırsa yıl sonunda 100 binden fazla ölüm olur” ifadesi kullanıldı.

Başbakan Boris Johnson’ın bugün gevşetilmiş yasak ve kuralları açıklaması bekleniyor.

Yasakları gevşetmenin farklı yöntemleri üzerinde farklı modellerde çalıştıklarını dile getiren bilim insanları, “Hareket için çok kısıtlı bir alan var” dedi.

BAŞBAKAN BUGÜN AÇIKLAYACAK
İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bugün içerisinde yasaklar ve kısıtlamaların gevşetilmesi ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

İngiliz basınında yer alan haberlere göre Johnson, kurallara uymayanlara verilecek cezanın artırılacağını, sokakta spor ve egzersiz yapmaya iznin genişletileceğini açıklayacak.

Son güncelleme: 10:29 12.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more