Trump’ın teklifini Biden’ın ekibi reddetti

ABD Başkanı Donald Trump'ın 2020 başkanlık seçimi kampanyası, ABD Başkan Adayı Joe Biden ile yapılacak canlı yayın tartışmalarının ertelenmesini kabul etti. Biden'ın kampanya ekibinin ise tartışma tarihlerinin ertelenmesi teklifini reddettiği duyuruldu.

Trump’ın teklifini Biden’ın ekibi reddetti

ABD Başkanı Donald Trump´ın 2020 başkanlık seçimi kampanyası, ABD Başkan Adayı Joe Biden ile yapılması planlanan canlı yayın tartışmalarının ertelenmesine yeşil ışık yaktı.

Trump’ın kampanyasını yürüten yöneticiler, tartışmanın ikinci kısmı için ilk başta belirlenen 15 Ekim tarihinin, 22 Ekim’e, üçüncü kısmı için belirlenen 22 Ekim tarihinin ise 29 Ekim’e ertelenmesini kabul ettiği belirtildi.

BIDEN’IN EKİBİ TEKLİFİ REDDETTİ

Trump’ın kampanya ekibinin kalan iki tartışmanın 22 Ekim ve 29 Ekim tarihlerinde gerçekleşmesi teklifinde Biden’ın ekibinden yanıt geldi. Biden’ın kampanyasının müdür yardımcısı Kate Bedingfield, Trump kampanya ekibinin bu teklifini reddettiklerini ifade etti.

TRUMP SANAL TARTIŞMAYA İTİRAZ ETMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, Başkanlık Tartışmaları Komisyonu’nun, Biden-Trump arasında yapılacak ikinci tartışmayı “sanal” olarak yapma önerisini reddetti. Trump sanal tartışmaya katılmayacağını ifade etti. (DHA)

Trump'tan sanal tartışma programına rest: Katılmayacağım İlginizi Çekebilir Trump'tan sanal tartışma programına rest: Katılmayacağım Trump'tan tartışma yaratan Covid-19 açıklaması İlginizi Çekebilir Trump'tan tartışma yaratan Covid-19 açıklaması
ABD beyaz Beyaz Saray canlı canlı yayın Corona Donald Trump Joe Biden Reuters seçim