Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O'Brien ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede; Libya, Suriye ve terörle mücadele konuları ele alındı.

Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme!

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, İbrahim Kalın ve Robert C. O’Brien arasında bir telefon görüşmesinin gerçekleştiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

* Gerçekleşen telefon görüşmesinde Libya, Suriye ve terörle mücadele konuları etraflıca ele alındı.

* Bunun yanı sıra, COVİD-19 salgınıyla mücadele kapsamında sağlık sektörü başta olmak üzere ikili ekonomik ilişkiler görüşüldü.

* Libya’da sürdürülebilir ateşkes için uygun koşulların sağlanması, uluslararası meşruiyete sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin güvenlik kaygılarının giderilmesi ve müzakere sürecine dönülmesi gerektiği belirtildi.

* BM öncülüğünde siyasi çözüm sürecinin işletilebilmesi için meşru ve güvenilir aktörlerin desteklenmesinin önemi vurgulandı.

* Suriye’de siyasi çözüm sürecini hızlandırmak için Anayasa Komitesi çalışmalarının somut neticeler vermesi ve İdlib’de sağlanan ateşkesin sürdürülmesi yönündeki ortak beklenti yinelendi. DHA

Trump'tan sert tepki: Denerlerse ciddi bir güçle karşılaşacaklar! İlginizi Çekebilir Trump'tan sert tepki: Denerlerse ciddi bir güçle karşılaşacaklar!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...