Goldman Sachs’tan kritik faiz yorumu

Merkez Bankası'nın dün sürpriz bir şekilde faizleri artırmamasına rağmen yatırım bankası Goldman Sachs faizlerin yıl sonunda yüzde 17 seviyesine yükselmesini bekliyor.

Goldman Sachs’tan kritik faiz yorumu

Yatırım bankası Goldman Sachs Merkez Bankası’nın dün sabit tuttuğu faizleri daha da yükseltmek zorunda kalabileceğini ifade etti.

Goldman Sachs’tan Murat Unur “Dün alınan kararın ardından sert iniş ihtimalinin arttığını düşünüyoruz” dedi.

Goldman’dan yapılan açıklamada cari işlem açığı ve özel sektörün riskten kaçışının ekonomideki kaçağın sürdüğüne işaret ettiği ifade edilirken bu durumun da hem döviz kuru hem de döviz rezervleri üzerinde baskı oluşturduğu belirtildi.

Unur “Politika yapıcıların bu konuda bir adım atması gerekiyor, ne zaman olacağı tamamen TL’nin performansına bağlı olmak üzere biz halen faizlerin yıl sonuna kadar %17.0 seviyesine yükseleceğini düşünüyoruz” diye konuştu. (REUTERS)

Reel faiz laf ola bir hesap değildir İlginizi Çekebilir Reel faiz laf ola bir hesap değildir Erdoğan efsanesi bitti! İlginizi Çekebilir Erdoğan efsanesi bitti! Mesele faiz değil anlamadın mı? İlginizi Çekebilir Mesele faiz değil anlamadın mı?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...