Akşener’den sert tepki: Önce işinizi doğru yapın

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Eskişehir’de 18 kızıl geyiğin avlanması için açtığı ihaleye sosyal medyadan büyük tepki geldi. Sanatçılar ve siyasetçilerin de arasında yer aldığı binlerce kişi ‘Geyikler Ölmesin’ etiketiyle bu karara karşı çıktı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Önce işinizi doğru yapın, doğamızı, hayvanlarımızı rahat bırakın” ifadelerini kullandı.

Akşener’den sert tepki: Önce işinizi doğru yapın

Tarım ve Orman Bakanlığı 5'inci Bölge Müdürlüğü Eskişehir Şube Müdürlüğü, kentte kızıl geyik acente kotalarının avlattırılmasına ilişkin ihale düzenlendi. İhale kapsamında Eskişehir'de 18 kızıl geyik vurulacak. Geyiklerin vurulmasına izin verilmesine sosyal medyadan büyük tepki geldi. ‘Geyikler Ölmesin' etiketiyle binlerce paylaşım yapıldı.

“TARIMI, ÖLDÜRTECEĞİNİZ GEYİKLER Mİ KURTARACAK?”

Karara tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “ Ülke tarımını zevk için öldürteceğiniz güzelim geyikler mi kurtaracak? Önce işinizi doğru yapın, doğamızı, hayvanlarımızı rahat bırakın” dedi.

“ÖLDÜRÜLMELERİNE İZİN VERİLEMEZ”

Tarım ve Orman Bakanlığının açtığı ihaleyle Eskişehir'de 18 kızıl geyiğin vurulacağını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye seslenerek, “Bunlar can! Senin, benim gibi yaşam hakları var. Para karşılığı öldürülmelerine izin verilemez. Hayvan katliamını durdurun” ifadelerini kullandı.

“DOĞADAN ELİNİZİ ÇEKİN ARTIK”

Karara tepki gösteren bir başka siyasetçi ise İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı Şenol Sunat oldu. Sunat, şunları kaydetti:  “Tarım ve Orman Bakanlığı Eskişehir’de 18 geyiği vurmak için ihale açıyor. Sebep nedir; Kızıl Geyikler ekolojik dengeyi bozuyormuş! Geyikler ekolojik dengeyi bozmaz ama sizin insanlarımızın psikolojisini bozduğunuz kesin! Doğadan elinizi çekin artık”

“SATILIĞA ÇIKARANDAN RAZI DEĞİLİZ”

Şarkıcı Gökhan Özoğuz ise, “Sen kim oluyorsun da Allah’ın verdiği canı İhaleye çıkarıp alıyorsun? Can almak için para verenden de, satılığa çıkarandan da razı değiliz. Biz hep ülkemizin doğası, hayvanları, halkı için her şeyimizi ortaya koyanlardan olacağız” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...