Babası corona virüsü kapan Leyla istedi, Türkiye İsveç’e ambulans uçak gönderdi

İsveç'te Covid-19 teşhisi konulmasına rağmen eve gönderilen kronik kalp hastası Emrullah Gülüşken için seferber olundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, babasının durumunu bir videoyla anlatan kızına "Sevgili Leyla, sesini duyduk, İsveç'e geliyoruz" diyerek, müjdeyi verdi. İsveç'e giden uçağın saat 15.00'de Ankara'ya dönmesi bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İsveç’te yaşayan corona virüs hastası Emrullah Gülüşken’i getirecek uçağın saat 06.00’da havalandığını açıkladı.

(FOTO: Twitter / drfahrettinkoca)

Bakan Fahrettin Koca, Emrullah Gülüşken’in kızı Leyla’ya hitaben, twitter hesabından şunları yazdı:

“Sevgili Leyla, sesini duyduk. Ambulans uçağımız saat 06.00’da havalanıyor, İsveç’e geliyoruz. Tüm Türkiye, böyle bir dönemde, uzakta olmanıza üzüldük. Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır. Cumhurbaşkanımızın, bütün halkımızın geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Çok sevgiler.”

(FOTO: Twitter / drfahrettinkoca)

Öğle saatlerinde bir paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu satırlar kaleme aldı:

“Bir kız evlat, COVID-19 hastası babası için hiçbirimizin unutamayacağı bir şey yaptı. Ülkemiz harekete geçti. Ambulans uçağımız sabah İsveç'ten hastamızı aldı. Birazdan Ankara'da olacak. (Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek.)”

Güleşken’in kızı Leyla, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür ederek, “Çok mutluyum babam ve ailem adına” dedi.

(FOTO: Twitter / @ leyl1aa)

Emrullah Gülüşken için Türkiye’den gönderilen uçak Malmö Sturup Havaalanı’na indi. Negatif basınçlı sedyeyle Gülüşken ambulans uçağa alındı. Gülüşken’in çocukları, Samira, Mahmut ve Emir Ali de aynı uçağa bindirildi. Uçak, TSİ 11.00’da havalandı. Uçağın 15.00 sıralarında Ankara Esenboğa Havalimanı’na ineceği öğrenildi.

(FOTO: Twitter / @ leyl1aa)

İsveç’in Malmö kentinde yaşayan Emrullah Gülüşken, yaklaşık 2 hafta önce yüksek ateş ve nefes darlığı yaşamaya başladı. Gülüşken’in durumundan endişelenen ailesi, sağlık kuruluşunu arayarak yardım çağırdı.

Corona hastası 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken ve çocukları, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatı üzerine ambulans uçakla Antalya'ya getiriliyor. (DHA)

EVE GERİ GÖNDERDİLER

Ancak hastaneden herhangi bir geri dönüş olmadı. İki gün önce ambulansla hastaneye kaldırılan Gülüşen’in corona virüsü testi pozitif çıkmasına rağmen hastaneden geri evine gönderildi.

Leyla Gülüşken’in, babasının durumunu anlattığı video sosyal medyada gündem oldu. (FOTO: DHA)

Bunun üzerine Gülüşken’in kızları Samira ve Leyla Gülüşken, sosyal medyadan Türkiye’ye seslendi. Samira Gülüşken, “Ülkemizden bize sahip çıkması adına yardım talep ediyoruz, ne yaparız nereye başvururuz bilmiyoruz. Lütfen sesimizi duyurmamıza yardımcı olun, babamın durumu çok kötü, bir an önce müdahale edilmeli” diyerek yardım çağrısında bulunurken, Leyla Gülüşken de babasının bulunduğu bir videoyu paylaştı. (DHA-İHA)

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Antalya Corona Covid-19 İsveç nefes darlığı Sağlık Sağlık Bakanı Türkiye Twitter uçak
Loading...