CHP’li vekilden rektör ataması tepkisi: Bu atamayı vefasızlık olarak görüyorum

Rektör atamalarına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararla 16 üniversitenin rektörü değişti. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fırat Üniversitesine Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın atanmasına tepki gösterdi. Erol, ”Fırat Üniversitesi Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olup, son derece saygın bir akademik kadroya sahipken, bu nitelikteki hocalarımız arasından seçilmeyerek dışarıdan atama yapılmasını uygun bulmuyorum” dedi.

CHP’li vekilden rektör ataması tepkisi: Bu atamayı vefasızlık olarak görüyorum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre 16 üniversiteye rektör ataması gerçekleştirildi.

Karara göre Prof. Dr. Fahrettin Göktaş Fırat Üniversitesi rektörlüğüne atandı. Göktaş'ın rektör olarak atanmasına tepki gösteren Erol, “Bu atamayı Elazığ halkının vicdanına ve takdirlerine bırakıyorum” diye konuştu.

“BU ATAMAYI ÜZÜNTÜYLE KARŞILADIM ”

Prof. Dr. Fahrettin Göktaş'ın Fırat Üniversitesine rektör olarak atamasını üzüntüyle karşıladığını belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, şunları kaydetti:

* Fırat Üniversitesi Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olup, son derece saygın bir akademik kadroya sahipken, bu nitelikteki hocalarımız arasından seçilmeyerek dışarıdan atama yapılmasını uygun bulmuyorum.

* Bu atama bizim açımızdan Elazığ'da bardağı taşıran son damla olmuştur. ‘Elazığ sahipsiz’ dediğimizde bize tepki gösteren siyasilerin bu atama karşısında ne düşündüklerini merak ediyorum?

* Bu atamadan da anlaşılıyor ki, Elazığ AKP milletvekillilerinin referansları kurum ve kurullar tarafından da ciddiye alınmamaktadır. Diğer illerin referansı ile Elazığ'a bu tür bürokratik atamalar yapılmaktadır.

* Elazığ'ın Ak Parti’ye vermiş olduğu 18 yıllık desteğe karşın yapılan atamayı vefasızlık olarak görüyorum. Bu atamayı Elazığ halkının vicdanına ve takdirlerine bırakıyorum.

Rektör atamalarında dikkat çeken isimler İlginizi Çekebilir Rektör atamalarında dikkat çeken isimler Yine adrese teslim kadro ilanı! Bu kez dekanın kızına özel İlginizi Çekebilir Yine adrese teslim kadro ilanı! Bu kez dekanın kızına özel