Çin’in Ankara Büyükelçisi’nden Corona virüsü açıklaması!

Corona virüsüyle ilgili açıklama yapan Çin'in Ankara Büyükelçisi H.E. Deng Li, “Şu anda bilim insanlarımızın yaptığı çalışmalar sonucunda geçerli olabilecek ilaç test edildi. Geçerli ilacın oluşturulması için çalışmalarımızı olanca hızla sürdürüyoruz. Her gün ortalama yeni görülen ciddi vakanın sayısı 800 iken, bu rakam 377’ye indi. Burada ciddi bir düşüş gerçekleşti" dedi.

Çin’in Ankara Büyükelçisi’nden Corona virüsü açıklaması!

Stratejik Düşünce Enstitüsü'nde (ESD) “Çin’in Corona Virüsü ile İmtihanı” isimli bir panelde konuşan Çin Büyükelçisi Deng Li, şu ifadeleri kullandı:

* Böyle bir salgın ortaya çıktıktan sonra Devlet Başkanımız Şi Cinping'in öncülük ettiği mücadelemize başladık. Çin'in kendisine özgü siyasi sisteminden yararlanarak bütün devletimizin kaynaklarını seferber etmiş bulunmaktayız.

* Ülkemiz, hastaları tedavi etmek ve salgını durdurmak için bilimsel araştırmalar yürütmek ve uluslararası işbirliği yapmak gibi dört ana başlık altında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çin'de, Çin'in birçok bölgesinde noktasal olarak kontrol ve denetim uygulanıyor.

* Şu anda ciddi bir salgınla mücadele etmenin en verimli ve geçerli yolu olan geleneksel yöntem olan karantina uygulanıyor.

* Çin'de birçok ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler yeni akademik yılın başlatılmasını ertelediler. Pek çok eğitim kurumu online eğitime başladı.

Van'daki corona virüsü iddialarına açıklama geldi! İlginizi Çekebilir Van'daki corona virüsü iddialarına açıklama geldi!

“GEÇERLİ OLABİLECEK İLAÇ TEST EDİLDİ”

Çin'de bilim adamlarının yaptığı çalışmalar sonucunda geçerli olabilecek bir ilacın test edildiği bilgisini veren Deng Li, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

* Şu anda bilim insanlarımızın yaptığı çalışma sonucunda geçerli olabilecek ilaç test edildi. Geçerli ilacın oluşturulması için çalışmalarımızı olanca hızla sürdürüyoruz.

* Bizim ülkemizin bütün makamlarının ve uzmanlarının ortaklaşa çabaları sayesinde şu anda artık yeni görülen vakaların sayısına ilişkin göstergelerde düşüş gözüküyor.

İHA

“YENİ GÖRÜLEN VAKA SAYISI 377’YE İNDİ”

* Özellikle Hubei eyaletinin dışında yeni görülen teyitli vakaların sayısında düşüş yaşandı. Her gün ortalama yeni görülen ciddi vakanın sayısı 800 iken, bu rakam 377'ye indi. Burada ciddi bir düşüş gerçekleşti.

* Çin Hükümeti'nin aldığı çok boyutlu ve kapsamlı kontrol denetim mekanizmasının yavaş yavaş etkilerinin görüldüğünü anlıyoruz.

* Hastalarımızı tedavi ederek taburcu etme oranımız yüzde 11'e yükseldi.  Önümüzdeki aşamalarda Çin hükümeti iki başlık altında çalışmalarını yürütecek.

* Birincisi salgını en iyi şekilde önlemeye çalışmanın sürdürülmesi olacak, ikincisi ise mümkün olduğunda üretim sistemlerimizi ve tesislerimizin yeniden başlamasını organize etmeye çalışmak olacak. (İHA)

Corona virüsü: Tablo giderek daha vahim bir hâl alıyor! Ölü sayısı hızla artıyor İlginizi Çekebilir Corona virüsü: Tablo giderek daha vahim bir hâl alıyor! Ölü sayısı hızla artıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Bilim Çin Corona Sağlık son dakika Van
Loading...