Sözcü Plus Giriş

Coronada sevindiren haberi vali verdi! ‘3 haftadır vaka görülmedi’

Edirne Valisi Ekrem Canalp, corona virüsü mücadelesinde görev alan 7 bin 478 sağlık çalışanı için oluşturulacak ‘Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı’ projesinin açılış töreninde Edirne’nin corona virüsü vaka oranlarını açıkladı. Vali Canalp, Edirne’de 3 haftadan beri corona virüsü vakası tespit edilmediğini belirtirken; hastanelerde ise çok sayıda kronik hastalığı bulunan bir vatandaşın dışında corona virüsü hastası bulunmadığını söyledi.

Uğur AKAGÜNDÜZ / EDİRNE
Güncellenme: 18:47, 04/06/2020

Edirne'de 7 bin 478 sağlık çalışanı adına 7 bin 478 adet fidan dikilererek Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı kurulacak. Edirne Valiliği'nin koordinesinde, Edirne Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen projenin ilk ayağı Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi'nde başlatıldı.

3 HAFTADIR VAKA GÖRÜLMÜYOR

Açılışta konuşan Vali Canalp, Edirne’de son 3 haftadır yeni vakanın bulunmadığını ve hastanede tedavisi süren 1 kişinin kaldığını belirterek, o hastanın da birden fazla kronik hastalığının bulunduğunu ifade etti.

Kamu kurum ve kuruluşlarının corona virüsüyle mücadelede eşgüdümlü çalışması ve halkın kurallara sımsıkı sarılması sonucunda başarılı bir süreç gerçekleştiğini söyleyen Canalp, “Ülke olarak istediğimiz istikamete doğru belli bir seyir aldık” dedi.

“Ama asla ve asla bizim alacağımız tedbirler konusunda bu bir gevşeme imkanı vermiyor” diyen Vali Canalp, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

*Almış olduğumuz tedbirleri yine sıkı sıkıya uygulamaya devam ettirmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımızın da yeni kontrollü sosyal hayat tedbirlerine harfiyen uyması gerekiyor.

*Bu güne kadar 65 yaş üstü vatandaşlarımız olsun veya 20 yaş altı vatandaşlarımız olsun ve bu yaş grubu arasında olan vatandaşlarımız çok büyük fedakarlıklar gösterdiler.

*Biz ülke olarak ve Edirne olarak bir başarmışsak bunu en başta vatandaşlarımızın yapmış olduğu fedakarlık sayesinde gerçekleştirdik bu başarıyı.

*Yeni girmiş olduğumuz kontrollü sosyal hayatta tedbirli davranmaya devam edeceğiz. Kamu kurumları olarak elimizden gelen tüm çabayı sergilemeye devam edeceğiz. Çaba gösteren tüm kurum kuruluşlarımıza sivil toplum kuruluşlarına, siyasi partilere ve Edirneli vatandaşlara çok teşekkür ediyorum.

İlginizi ÇekebilirErdoğan'dan aşı zirvesine corona virüsü mesajı!Erdoğan'dan aşı zirvesine corona virüsü mesajı!İlginizi ÇekebilirProf. Dr. Mehmet Ceyhan cevapladı: Corona yazın biter mi?Prof. Dr. Mehmet Ceyhan cevapladı: Corona yazın biter mi?
Yayınlanma Tarihi:17:23,