Coronaya aldırmadan parti yapan eğlence merkezine baskın

İstanbul Ataşehir'de corona virüsü salgınına aldırış etmeden onlarca kişinin parti yaptığı gece kulübüne polis baskın düzenledi. Baskında 49 kişi ceza kesilirken, iş yeri sahibinin "kaç aydır iş yapamıyoruz" diyerek kendini savundu.

Coronaya aldırmadan parti yapan eğlence merkezine baskın

Ataşehir’de sabah saat 06.10 sıralarında bir gece kulübüne Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince baskın düzenlendi. Polis ekipleri, gece kulübünde partide maske takmayan ve sosyal mesafeye uymayan 49 kişiye 3 bin 180’er TL para cezası kesti.

“İŞ YAPAMIYORUZ, 30 KİŞİ İŞSİZ KALDI”

Baskın düzenlenen iş yeri sahibi, gazetecilere “30 tane garsonum işsiz kaldı. Kaç aydır iş yapamıyoruz” diyerek kendisini savundu. Eğlence merkezinde baskında ceza kesilen bir kişi ise “Tamirciyim, buraya tamir yapmaya geldim” açıklamasında bulundu.

KADIKÖYDE HALAYLI GÖBEKLİ EĞLENCE

İstanbul’un göbeği Karaköy'de de bir işletmede artan vakalara rağmen skandal görüntüler kaydedildi. Sözde eğlence adı altında bir araya gelenler, düzenlenen partide ne maske taktı ne de sosyal mesafe kurallarına uydu. Alkol alarak, oryantal müzikler eşliğinde karşılıklı göbek atan ve halay çeken grubun iç içe eğlendiği anlar kameralara yansıdı. Partiye katılanlar o anları sosyal medyada paylaştı.

Foto: İHA / Kadıköy’deki eğlence mekanında corona da unutuldu tedbirler de.

ÇALIŞANLAR DAHİ MASKE TAKMADI

Çalışanların dahi maske takmadığı “korona partisinde” yaşananlar ise kameralara yansıdı. Partiye katılanlar o anları bir de sosyal medyada paylaştı. Polis ve belediye ekiplerinin kuralları hiçe sayan partinin yapıldığı mekan için harekete geçtiği öğrenildi.

ESENYURT’TAKİ O MEKAN MÜHÜRLENDİ

Esenyurt'ta ise geçtiğimiz çekilen görüntülerde yabancı uyruklu vatandaşların bir gece kulübünü kapatarak doğum günü kutladıkları görülmüştü. Tüm yasakların delindiği partiye katılanların maske takmaması, mesafe kuralına uymaması ve nargilenin yasak olmasına rağmen masalarda yerini alması şaşkına çevirmişti.

Sabaha kadar devam eden partinin skandal görüntülerinin yayınlanmasının ardından Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül’ün talimatıyla Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Ekipler yaptıkları çalışmalarda, M.K. isimli şahsın adına olduğu belirlenen gece kulübünün ruhsatsız olduğunu saptadı.

Gece kulübünün içinde yapılan kontrollerde TAPDK belgesi olmayan çok sayıda alkol şişesi görüldü. Ayrıca, görüntülerde partiye katılanların maske ve sosyal mesafe kuralını ihlal ettiğinin görülmesi üzerine zabıta ekiplerine de konuyla ilgili bilgi verildi. Ekipler, yapılan incelemelerin ardından gece kulübünü mühürleyerek 789 TL para cezası verdi. (İHA)

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ataşehir Corona Emniyet Esenyurt istanbul Kadıköy korona Maske para Polis
Loading...