Coronaya yakalanan Maçoğlu’nun sağlık durumu açıklandı!

Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimliği, corona virüsü testi sonucu pozitif çıkan ve tedavisine başlanan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun durumunun iyi olduğunu ve Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda corona servisinde tedavisinin devam ettiğini açıkladı. Maçoğlu da durumunun iyi olduğunu bildiren görüntülü mesaj yayınladı.

Pazar günü Erzincan’dan döndükten sonra önceki gece vücut sıcaklığı 39 dereceye ulaşan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, boğaz ağrısı şikayetiyle Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Numune alınan Maçoğlu’nun corona virüsü testi sonucu pozitif çıkınca tedavisine başlandı.

Devlet Hastanesi Başhekimi ve İl Sağlık Müdür Vekili Opr. Dr. Çağdaş Özdemir, virüs testi sonucu pozitif çıkan ve tedavisine başlanan Maçoğlu’nun genel durumunun iyi olduğunu ve Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda corona servisinde tedavisine devam edildiğini açıkladı.

Özdemir, yazılı açıklamada ayrıca, İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekiplerinin temaslı tespiti için gerekli çalışmaları tamamladığını ve karantina önlemlerinin de alındığını belirtti.

BAŞKAN YARDIMCILARI KARANTİNAYA ALINDI

Belediye Başkanı Maçoğlu’nun temas ettiği yakın çalışma arkadaşları da karantinaya alındı.

Belediye başkanlığı binasındaki başkanlık katı tamamen kapatılırken, belediye başkan yardımcıları Canan Ay ve Ümit Kaya ile başkanın makam şoförü ve başkanlık katında çalışanlar evlerinde karantinaya alındı.

Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar ile başkan ile yakın temas kuranlar tespit edilip bilgilendirilerek evlerinde 14 gün boyunca karantinada kalmaları konusunda uyarıldı.

“DURUMUM İYİ”

Fatih Mehmet Maçoğlu yayınladığı görüntülü mesajda durumunun iyi olduğunu ve tedavinin sürdüğünü belirterek şu ifadeleri kullandı:

* Birçok kişi aradı. Kimseye cevap veremedim. Bu şekilde sizleri bilgilendirmek istedim.

* 2 gündür sağlık emekçileri büyük bir fedakarlık gösterdi. Onların çabalarına kendim şahit oldum. Şükran borçluyum.

* Sizlerden ricam lütfen sosyal mesafenizi koruyun ve mutlaka maske takın.

* Bu zor günlerde dostlarımız hep yanımda oldu. Bu yaşamı kolay kolay bırakmayacağız. Moralim iyi.

* Dün sakalım uzamıştı durumum iyi görünmüyordu bugün sakalımı kestim durumum daha iyi. DHA

Maçoğlu'nun test sonucu pozitif çıktı! 'Son günlerde birçok cenaze törenine katıldım' İlginizi Çekebilir Maçoğlu'nun test sonucu pozitif çıktı! 'Son günlerde birçok cenaze törenine katıldım'

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bilim Corona Erzincan Maske pazar Sağlık sosyal medya Tunceli
Loading...