Deprem sonrası Seferihisar’dan üzücü kareler

Ege Denizi'nde, Seferihisar açıklarında dün büyük bir deprem oldu. Başta İzmir olmak üzere Ege, Marmara ve Batı Akdeniz bölgeleri kabus yaşadı. 6.9'luk depremde 26 kişi hayatını kaybetti, 885 kişi yaralandı... Deprem sonrası oluşan tsunamiyle de balıklar karaya vurdu ve kıyıda yüzlerce ölü balık kaldı.

Deprem sonrası Seferihisar’dan üzücü kareler

Ege Denizi’nde Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından oluşan küçük çaplı tsunami nedeniyle Fatma Erçetin boğularak hayatını kaybetti. Birçok iş yeri, araç ve teknede de maddi hasar meydana geldi.

(FOTO: İHA)

Denizin taşması sebebiyle hayvanlar da zarar gördü. Balıklar karaya vururken, su baskınından kaçamayan yavru bir kedi de telef oldu. Sahildeki bir kafenin arka bahçesine, elliye yakın balığın yanı sıra bir de cip sürüklendi.

(FOTO: İHA)

Kafe sahiplerinden Yusuf Can Akın, “Filmlerde gördüğümüzü canlı yaşadık. Canımızı kurtardığımıza şükrediyoruz. Allah bir daha böyle bir şey yaşatmasın. Biz bu bahçede kına gecesi ve düğünler organize ediyorduk, ancak şimdi tanınmayacak halde. Ölü balıklardan olayın şiddeti de ortaya çıkıyor” dedi.

(FOTO: İHA)

Yaşanan olayı “felaket” olarak değerlendiren Rıfkı Bir ise “Allah bir daha böyle felaketi yaşatmasın. Çok uzun yıllar önce burada böyle bir deprem olmuş. Dün de aynısı oldu. Sular yükseldikten sonra herkes can havliyle kaçmaya başladı” diye konuştu. (İHA)

İnci'nin kurtarılma anı kamerada İlginizi Çekebilir İnci'nin kurtarılma anı kamerada 23 saat sonra mucize İlginizi Çekebilir 23 saat sonra mucize

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...