Döviz bürosu gibi dilenci: Beni vali bile tanıyor sen kimsin

Antalya’da dilenerek topladığı içinde dövizlerin de bulunduğu paraları bir markette sayarken kameralara yakalanan dilenci zabıtadan kaçamadı. Dilenci, kendisine tepki gösteren vatandaşa "Beni vali, kaymakam tanıyor, sen kim oluyorsun" diye yanıt verdi.

Turizm kenti Antalya'nın işlek caddelerinde 3 yıldır dilendiği öğrenilen S.K, yine bugün öğle saatlerinde dilenmeye çıktı. İki ayağı şiş ve yaralar içinde kambur şekilde eline aldığı bir kutuyla dilenen gence bazı vatandaşların para verme anları kaydedildi.

S.K.’nın kısa süre içinde dilenerek topladığı içinde yabancı paraların da bulunduğu paraları bir markette sayma anı da cep telefonu kamerasına yansıdı. Normalde dik yürüyebiliyor olmasına rağmen kambur şekilde yine dilenmeye devam eden gence vatandaşlar tepki gösterdi.

Tepki karşısında genç, “Beni bütün Antalya tanıyor, vali, kaymakam tanıyor. Sen kim oluyorsun” diyerek yanıt verdi. Vatandaşın ihbarı üzerine bölgeye gelen Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, dilenciyi zabıta aracına alarak işlem yapmak üzere belediyeye götürdü.

“İFTİRA ATIYORLAR”

Kendisinin görüntülendiğini anlayan S.K, “Çek abi çek, yalan diyenlere örnek olsun. Bana iftira atanlara örnek olsun. ‘Slikon yapıyor' diye ayaklarına benim üstüme iftira atanlara yazıklar olsun. Bende 3 tane çocuk var. Evim kira, elektrik, suyu ödüyorum. İki çocuğumu okutuyorum. Benim üstüme iftira atmayın. Allah görüyor iyiyi kötüyü” diye konuştu.

500 EURO VEREN DE VARMIŞ

Öte yandan S.K’nın kısa süre içinde topladığı paraları bozdurmak için geldiği bir markette sayması cep telefonu kamerasına yansıdı. S.K.’nın saydığı kağıt paralar içinde Türk Lirası’nın yanı sıra 100 euro da olduğu görüldü. Markette görüntülenen S.K.’nın “Düşüyor bana 50 euro, 100 euro, 200 euro, çarşıdayım ya Almanların içinde 500 euro” sözleri kameralara yansıdı.

TEDAVİYİ KABUL ETMİYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince hakkında birçok kez işlem yapılan S.K'nın ayakları için tedaviyi kabul etmediği ve dilenmeye devam ettiği öğrenildi. Öte yandan S.K'nın durumunun dilencilik yapmak isteyenler için örnek teşkil ettiği ve bu şekilde ayaklarını yapmak için çalışanların olduğu ileri sürüldü. Vatandaşların şikayeti üzerine Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerince hakkında işlem yapılan S.K’ya Kabahatler Kanunu’na göre 187 TL cezai işlem uygulandı.