EBA TV’de bugün ders var mı? İşte 23 Nisan EBA TV yayın akışı…

Eğitimlerine EBA TV'den devam eden öğrenciler evlerinden çıkamıyor olsa da 23 Nisan büyük mutlulukla karşıladı. Resmi tatil kapsamında olan 23 Nisan günü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için EBA TV'de ders var mı merak konusu oldu. İşte EBA TV'de günün yayın akışı...

EBA TV’de bugün ders var mı? İşte 23 Nisan EBA TV yayın akışı…

23 Mart tarihinden bu yana eğitimlerini EBA TV’den alan öğrenciler 23 Nisan’ı da evlerinden karşıladı. Veliler ve öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününde EBA TV üzerinden ders işlenecek mi merak ediyor. Bilindiği üzere 23 Nisan tarihi resmi tatil kapsamında olduğu için öğrencilerin okulu tatil oluyordu.

EBA TV’DE DERS YAPILACAK MI?

Resmi tatil olan 23 Nisan tarihinde EBA TV’de ders işlenmeyecek. Hafta başında yayınlanan ders programlarında da 23 Nisan tarihi tatil olarak gözüküyor.

EBA TV YAYIN AKIŞI

EBA İLKOKUL

EBA ORTAOKUL

EBA LİSE

EBA TV MERAK EDİLENLERİ

EBA TV kaç kanaldan yayın yapacak?
3 farklı kanal, HD ve SD olmak üzere toplam 6 kanaldan yayın yapılacaktır.

Hangi kanallar olacak?
EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise olmak üzere üç kanal uzaktan eğitimde kullanılaacaktır.

EBA TV televizyon kanalları yayın akışlarına nereden ulaşabilirim?
Yayın akışlarına eba.gov.tr ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecektir. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecektir.

Öğrenciler gün boyu TV başında mı olacaklar?
Öğrenciler EBA TV’den ve eba.gov.tr üzerinden yayın akışını takip ederek, kendi sınıflarına ait ders anlatımlarını, o haftanın hangi gününde ve saatinde yapılacağını öğrenecek ve kendileri için belirlenen saat aralığında yayını takip edeceklerdir. O saatler dışında ekran başında olmaları gerekmeyecektir.

EBA TV yayınlarının tekrarları olacak mı?
Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine eba.gov.tr ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilir.

Ayrıca eba.gov.tr üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

Dersi hangi öğretmenler anlatıyor?
Millî Eğitim Bakanlığı’nın seçtiği alanında başarılı öğretmenler ders anlatım videoları ile konuları anlatıyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...