Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’ın 2019 yılındaki ‘Ayasofya’ yorumu gündem oldu

Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 16 Mart 2019 tarihinde Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili ifadeleri yeniden gündem oldu.

Mert ÖZ
20:25 -

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Mart 2019 tarihinde 31 Mart seçimlerinden önce düzenlediği mitingde kullandığı ifadeler, Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla tekrar gündeme geldi.

“BU OYUNLARA GELMEYELİM”

Erdoğan, Yeni Zelanda saldırısının ardından gündeme gelen Ayasofya’nın ibadete açılması çağrılarıyla ilgili “Bu işin bir siyasi boyutu var, yanı var. Yan tarafta Sultanahmet’i doldurmayacaksın, ‘Ayasofya’yı dolduralım’ diyeceksin. Büyük Çamlıca Camii’ni yaptık, 4-5 tane Ayasofya eder. Bu oyunlara gelmeyelim. Bunların hepsi tezgah. Biz ne zaman neyin nasıl yapılacağını çok iyi biliyoruz. Bu namussuzlar böyle dedi diye biz adım atmayız” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERSon dakika... Erdoğan'dan Ayasofya açıklamasıSon dakika... Erdoğan'dan Ayasofya açıklaması İLGİLİ HABERSon dakika... Danıştay'ın Ayasofya kararı dünyanın gündemine bomba gibi düştüSon dakika... Danıştay'ın Ayasofya kararı dünyanın gündemine bomba gibi düştü İLGİLİ HABERDanıştay Ayasofya'da son sözü söyledi... Müze kararı iptalDanıştay Ayasofya'da son sözü söyledi... Müze kararı iptal
Son güncelleme: 21:15 10.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more